Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

BezmäsitéChuťovkyRaňajky

Špenátové muffiny s nivou

Špenátové muffiny s nivou

Kombinácia špenát - vajce - syr - cesnak nie je nič nové, ale vo forme muffinov je to zase príjemná zmena. A neverili by ste, ale stále je dosť tých, čo si myslia, že mafiny môžu byť jedine sladké. Tak ich vyveďte z omylu. Ideál na chaty, letné grilovačky či len tak na raňajky.

bloger roka

Postup prípravy

Hlavne ak máte doma čerstvý listový špenát. Ale pokojne dajte aj mrazený, nič sa nestane, rovnako nič nepokazíte pridaním opečenej slaninky či nahradením nivy iným slaným syrom.

Špenát umyjeme, usušíme a opražíme ho na troche oleja a nakrájanom cesnaku. Stačí chvíľku, kým stratí objem. Potom prebytočnú vou zlejeme a necháme vychladnúť.

Ako je zvykom pri mafinoch, zvlášť si zmiešame sypké a tekuté suroviny. Obe časti spojíme a pridáme nasekaný špenát. Naložíme do košíčkov, asi do dvoch tretín. Na vrch každého rozdrobíme trochu nivy a dáme piecť do vyhriatej rúry.

26. 6. 2017 22:08

Páči sa ti recept?

Odoberať novinky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

bloger roka

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty