Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Hydina

Morčacia roláda plnená medvedím cesnakom

Morčacia roláda plnená medvedím cesnakom

Morčacie prso je poriadny kus mäsa v celku, preto je úplne super na mäsové rolády. A má aj málo tuku, čo teraz pred letom padne celkom vhod. Medvedí cesnak som si priniesla z prechádzky, ktorej cieľom bolo uspať malú v káričke, ale nepodarilo sa. Tak aspoň že bol ten cesnak. :)

bloger roka

Postup prípravy

Na oleji speníme nakrájanú cibuľku, pridáme opláchnutý a osušený cesnak (utierka alebo odstredivka na šalát), premiešame, osolíme, prípadne okoreníme, a prikryjeme, aby zvädol a zmenšil objem. Trvá to len pár minút.

Mäso si rozložíme na väčšiu dosku, narežeme ho tak, aby sme ho mohli čo najviac rozložiť a získali tak plát na roládu. Rozklepeme. Osolíme, potom dáme na veľký plech alobal, ktorý potrieme maslom, položíme mäso a osolíme ho a okoreníme aj z druhej strany. Na plát rozložíme vrstvu cesnaku, naňho rozdrobíme bryndzu, pridáme nakrájané paradajky a olivy.

Opatrne stočíme do rolády a pevne zabalíme do alobalu. Celé si to poistíme ešte jednou vrstvou, aby nám z balíčka nevytiekla šťava.

Do plechu dáme vodu tak, aby bola roláda ponorená do 1/3 a dáme piecť do vyhriatej rúry.

Hotovú roládu vyberieme, necháme chvíľu vychladnúť, opatrne roztvoríme alobal a vylejem šťavu do misky. Použijeme ju pri servírovaní.

 

20. 4. 2018

Páči sa ti recept?

Odoberať novinky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

bloger roka

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty