Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Recepty

Dezerty

Cheesecake s bielou čokoládou a malinami

Cheesecake s bielou čokoládou a malinami

Hlásim sa k čokoládovým závislákom, najradšej mám mliečnu okolo 50%-nú. Biela je na mňa až príkro sladká, ale taký tvarohový tortový krém alebo kyselkavý cheesecake vie perfektne oživiť. Vyskúšajte tento a neoľutujete, je to heaven in mouth! ;)

dezerty |
(3.30 / 5, 116 hlasov)
Raňajky

Teplá chia kaša

Teplá chia kaša

Máte radi chia puding, ale nebaví vás čakať hodiny, kým semienka v mlieku nabobtnajú? Keď si puding prípravíte ako teplú kašu, máte to za chvíľku. A rána sú ešte chladné, takže niečo teplé do žalúdka stále padne vhod. :)

raňajky |
(3.39 / 5, 109 hlasov)
BezmäsitéCestoviny

Špenátovo-tvarohové lasagne v jogurte

Špenátovo-tvarohové lasagne v jogurte

Názov tohto jedla znie možno nedôveryhodne, ale sľubujem, že je to prudko jedlé! A rýchle. Ja vlastne v poslednej dobe varím už len rýchlo, lebo inak by som nestíhala, keďže nerada vyváram do noci a doobeda veľa času nie je. :D A toto trvalo nejakých 7 minút príprava a zvyšok za mňa spravila rúra. :)

bezmäsité, cestoviny |
(2.99 / 5, 109 hlasov)
Dezerty

Koláč plnený orechovou penou

Koláč plnený orechovou penou

Tento recept českej cukrárky Markéty Krajčovičovej som si uložila, keď som sa opäť raz išla zapojiť do súťaže o naj orechový koláč u nás v dedine. Nakoniec som upiekla iný, no tento mi stále nešiel von z hlavy, a tak dostal druhú šancu na svokrove narodeniny.

dezerty |
(3.25 / 5, 122 hlasov)
Nápoje

Domáce mandľové mlieko

Domáce mandľové mlieko
bez lepkubez mliekavegan

Už som tu viackrát písala, že proti kravskému mlieku nič nemám, aj keď u nás sa dáva len do varenia a kvapka do kávy. Rastlinné mlieka, teda nemlieka, skúšam skôr zo zvedavosti a pre zmenu. Napríklad také mandľové je super. A keď som dostala mech mandlí, bolo to znamenie, že je čas skúsiť si ho vyrobiť doma.

nápoje |
(3.02 / 5, 100 hlasov)
Hydina

Zapekané kuracie prsia so šampiňónmi a syrom

Zapekané kuracie prsia so šampiňónmi a syrom

Aj vám niekedy dochádza fantázia a vôbec neviete, čo máte variť? Rada skúšam nové veci, ale niekedy na to skrátka nie je čas, chuť, suroviny, stravníci ochotní tie nové veci jesť a tak podobne. :D Preto je super mať v zálohe jedlá ako toto - rýchlo hotové, chutí každému a je vhodné aj na nedeľu. :)

hydina |
(3.02 / 5, 118 hlasov)
Polievky

Tekvicovo-mrkvový krém so zázvorom

Tekvicovo-mrkvový krém so zázvorom
bez mliekavegan

V tejto polievke sa spája všetko, čo mám rada a hoci som varila už podobné, možno na pohľad aj totožné krémové oranžové dobrôtky, v takejto kombinácii je to topka. Zázvor a čili krásne prehrejú organizmus, ktorý sa už nevie dočkať jari! Kým vykukne naozajstné slnko a zimné kabáty vymeníte za trenčkoty, určite ju stíhate uvariť minimálne raz. ;)

polievky |
(2.84 / 5, 115 hlasov)
BezmäsitéCestoviny

Ragú z hlivy ustricovej

Ragú z hlivy ustricovej
bez lepkubez mlieka

Hliva je podľa všetkého super potravina, lebo má toľko pozitívnych vplyvov na organizmus, že sa mi to sem ani vypisovať nechce, a dá sa pripraviť na x spôsobov. Polievka, rizoto či dokonca rezeň á la wienerschnitzel, o ktorom ma moja kaderníčka presviedčala, že je na nerozoznanie od normálneho. No neviem... Každopádne, radšej som stavila na klasiku a dala som hlivu do ragú v talianskom štýle, kde normálne používam šampiňóny. Pecka!

bezmäsité, cestoviny |
(2.95 / 5, 110 hlasov)
Dezerty

Rýchly a zdravý makovec

Rýchly a zdravý makovec

Tak, ako sa rozprávky začínajú frázičkou "kde bolo, tam bolo", ja by som mohla recepty začínať slovami "potrebovala som minúť" :P. Tak tentokrát som potrebovala minúť namletý mak, lebo, ako vieme, mletý rýchlo zhorkne. No a mala som chuť upiecť niečo valentínske, rýchle, ale aj zo zdravých surovín. Tak tu ho máte. Čokoládu na vrchu nerátam. Inak, všetky suroviny sa, jasné že, dajú nahradiť klasikou - bielou múkou, cukrom a tak podobne.

dezerty |
(2.93 / 5, 105 hlasov)
Bezmäsité

Šúľance s makom a vanilkovým krémom

Šúľance s makom a vanilkovým krémom

Keď som bola malá, šúľance sme robili len vtedy, keď ostali zemiaky, alebo zvýšilo cesto pri výrobe slivkových guliek. Škoda, že sme ich takto podceňovali, ale o to radšej ich mám v dospelosti. V poslednej dobe sa mi o nich normálne snívalo, až som ich musela urobiť. :D Je to trošku prácnejšie, zvlášť, ak ich chcete mať jeden ako druhý. Ale nič ťažké. A vanilkový krém ich povýši na moderný dezert.

bezmäsité |
(2.81 / 5, 111 hlasov)

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | design bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt