Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Recepty

Polievky

Kelová polievka

Kelová polievka
bez lepkubez mlieka

Keď som ju náhodne jedla v školskej jedálni alebo v dennom menu, bohvieako mi nechutila. Ale domáca je domáca, bez zbytočných dochucovadiel, múky a lacných párkov, kel v nej nemusíte hľadať lupou a má skvelú chuť vďaka vyvarenej klobáske a cesnaku (ten musí byť!). Môj chlap by mi po nej ruky nohy bozkával. :D

polievky |
(2.97 / 5, 100 hlasov)
Dezerty

Raw guľky z datlí

Raw guľky z datlí
bez lepkubez mliekavegan

Ostali vám z Vianoc datle? Teraz je ten správny čas skúsiť niečo raw, vegan, paleo, bezlepkové, bezcukrové atď. :P Lenže ak si aj robíte srandičky z týchto slovíčok, ktoré sú teraz až otravne in, sľubujem, že on vás ten smiech prejde. Hneď po ochutnaní týchto guliek. ;)

dezerty |
(3.34 / 5, 102 hlasov)
Polievky

Hovädzí vývar so zeleninou

Hovädzí vývar so zeleninou
bez lepkubez mlieka

Za pätnásť rokov, čo varím, (aj keď dobre, zo začiatku to boli hlavne cestoviny a štrúdle z lístkového cesta), som sa ešte nikdy poriadne neskamarátila s takzvanou nedeľnou polievkou. U nás to bol vždy slepačí, kurací alebo hovädzí vývar. Len raz som sa odhodlala uvariť slepačí a skončilo to polievkou, ktorej asi desatinu množstva tvoril tuk. Mastné oká to je to, čo vo vývare neznášam. A pritom je to také ľahké. Garantujem vám, že v tomto hovädzom vývare nebude ani jedno a pritom bude silný, plný chuti a hneď vás postaví na nohy - či už bojujete s bacilmi alebo opicou. ;)

polievky |
(2.99 / 5, 71 hlasov)
Polievky

Šošovicovo-tekvicová polievka

Šošovicovo-tekvicová polievka
bez lepkubez mliekavegan

Táto hustá a zdravá polievka je inšpirovaná príkrmom našej práve dnes jedenásťmesačnej Karolínky. Každý deň jej na obed vyváram zeleninovo-nejaké husté polievky a práve trojkombinácia mrkva-tekvica-šošovica je jej obľúbená. A z tej jej aj rada ujedám. Ale dospelácka verzia, dochutená cibuľkou, cesnakom, soľou a nejakými koreninami je predsa len chutnejšia. :)

polievky |
(2.62 / 5, 87 hlasov)
Dezerty

Tekvicovo-tvarohová bábovka

Tekvicovo-tvarohová bábovka

Bábovka je ideálny koláčik na nedeľu a keď som včera pri vyberaní mäsa na polievku zbadala v mrazničke téglik tekvicového pyré (mix hokkaido a maslovej tekvice), bolo rozhodnuté. Pyréčko som doplnila tvarohom a výsledok bola šťavnatá, vláčna, jemne perníková bábovka, v ktorej tekvicu cítiť len veľmi jemne, takže túto tajnú ingredienciu možno nikto neuhádne. Ledva som zachránila pár kúskov na zajtrajšie raňajky. <3

dezerty |
(2.71 / 5, 79 hlasov)
DezertyRaňajky

Kokosovo-banánové palacinky

Kokosovo-banánové palacinky
bez mlieka

Ak z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete konzumovať kravské mlieko, skúste tieto palacinky s kokosovým. V kombinácii s banánom a čokoládou je to dobrota, aj keď čo by v takejto kombinácii mohlo chutiť zle? :P Majú len jedinú chybu, musela som si ich spraviť sama. Čo už, ak chcem raňajky do postele, môžu to byť jedine panini (ale zato na tie je mužíček expert!).

dezerty, raňajky |
(2.91 / 5, 92 hlasov)
Polievky

Cviklovo-paradajková polievka

Cviklovo-paradajková polievka
bez lepkubez mliekavegan

Najradšej varia tí ľudia, ktorí variť nemusia. Tínedžerka, ktorá chce svojimi lievancami nakŕmiť Instagram, má z varenia určite väčšiu radosť ako gazdinka, ktorá si láme hlavu nad tým, čo zase naservírovať rodine, aby to bolo aj dobré, aj výživné, aj za rozumnú cenu a aby to ešte všetci mohli/ chceli jesť. Ja som začínala ako tá tínedžerka a postupne sa to preklápa do roviny, že variť treba, aj keby čo. Ale zase som o to radšej, keď sa mi pri tom podarí zbúchať niečo dobré a ešte aj využiť všetky zvyšky v chladničke. Tak to bolo aj pri tejto polievke, čo má farbu ako práve dovarený jahodový džem. A stačilo pár kvalitných surovín. :)

polievky |
(2.82 / 5, 89 hlasov)
Dezerty

Štedrák

Štedrák

Celé Vianoce som sa tešila, ako ho upečiem. Že kašlem na krémové zákusky, ale štedrák musí byť. Mala som už aj namleté orechy, mak... ale vždy mi do toho niečo prišlo, alebo ma odradili ešte stále značné zásoby iných koláčikov. :) A tak, keď už pošli všetky, aj tie najzabudnutejšie medovníky a zhodou okolností som oslavovala narodeniny, spravila som si radosť. Lebo hádajte, kto zjedol väčšinu plechu? :P (Postupne, samozrejme.)

dezerty |
(3.13 / 5, 77 hlasov)
Raňajky

Vegánska mliečna ryža

Vegánska mliečna ryža
bez lepkubez mliekavegan

V zime nie je nad teplé raňajky a ja si dosť fičím na kašiach. Táto by sa mohla volať mliečna ryža bez mlieka a bez ryže. :D Ale chutí rovnako dobre, ak nie lepšie, ako klasika. Skúste.

raňajky |
(2.99 / 5, 90 hlasov)
Polievky

Hŕstková polievka

Hŕstková polievka
bez lepkubez mliekavegan

Milujú ju vegeteriáni, vegáni, mäsožravci. Moderná a zároveň babičkovská klasika. U mňa top polievka tejto zimy. <3 Lebo zahreje. A zasýti. A je úúplne jednoduchá na prípravu. ;)

polievky |
(3.10 / 5, 107 hlasov)

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | design bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt