Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Chuťovky

Chuťovky

Čerešňová koža

Čerešňová koža
bez cukrubez lepkubez mliekavegan

Človek by neveril, koľko čerešní sa môže urodiť na jednom strome. Po týždni bublaninových, bálešových a guľkových hodov, po nociach prebdených pri džemoch a kompótoch, po výdatnej konzumácii za čerstva, keď tŕpnete, kto vám bude gratulovať k "tehotenskému" brušku... Po tom všetkom prišla na rad aj ona - ovocná koža.

chuťovky |
(3.00 / 5, 6 hlasov)
Chuťovky

Pesto z tekvicových jadierok

Pesto z tekvicových jadierok
bez lepkubez mliekavegan

Príprava tohto jedla vo mne vyvolala úsmevné spomienky na obdobie, keď som bola ešte mladá (teda mladšia) a varila som sama pre seba. Cestoviny s pestom bola klasika slobodnej ženy-študentky. No teraz sú to kvalitné cestoviny a kvalitné, ba dokonca doma robené, pesto, z doma vypestovanej bazalky. Takže si to pokojne a bez hanby vycapím aj na blog. :)

chuťovky |
(3.07 / 5, 27 hlasov)
ChuťovkyRaňajky

Reďkovková nátierka

Reďkovková nátierka
bez lepku

Ako spotrebovať úrodu reďkoviek, keď ich váš manželík neľúbi a vy už nevládzete? Zamaskujte ich do tejto nátierky! Ani neviete ako a celý zväzok bude fuč ako mávnútím prútika. A ešte aká je to dobrotka. :)

chuťovky, raňajky |
(2.35 / 5, 26 hlasov)
BezmäsitéChuťovky

Quiche s medvedím cesnakom

Quiche s medvedím cesnakom

Drahý opäť raz doniesol z prechádzky tašku medvedieho cesnaku, a tak okrem obligátnej polievky zvýšilo ešte aj na niečo iné. Skúsila som ho zakomponovať do kišu, spolu s pórikom, slaným syrom a tak podobne. Naozaj vynikajúca kombinácia, a to sa nerada chválim, ale tentoraz musím. :) Určite vyskúšajte, kým ešte trvá medvedia sezóna.

bezmäsité, chuťovky |
(3.17 / 5, 48 hlasov)
Chuťovky

Špirálky z lístkového cesta

Špirálky z lístkového cesta
bez mlieka

Toto je tá najsmiešnejšie jednoduchá a zároveň najefektejšia vec! Recept pridávam skôr ako inšpiráciu, alebo ak by sa predsa len našiel niekto, kto by ho potreboval. Napríklad ja hneď zopár takých vo svojom okolí mám.

chuťovky |
(2.76 / 5, 66 hlasov)
BezmäsitéChuťovky

Hummus z červenej šošovice a cvikly

Hummus z červenej šošovice a cvikly
bez lepkubez mlieka

Keď mi minule drahý zabudol kúpiť moju obľúbenú cviklovú nátierku, naštvala som sa a urobila som si doma ešte lepšiu. :) Hummus milujem a toto je trošku iná, ale prekvapivo, alebo vlastne celkom očakávane, skvelá kombinácia. A tá farba!

bezmäsité, chuťovky |
(2.98 / 5, 64 hlasov)
Chuťovky

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Vianoce sa už skončili, ale návštevy k nám chodia stále. Viem, že by stačilo nasypať do misky čipsy, ale takéto pečené slanosti sú lepšie, plus aj sa z nich dá aspoň trošičku najesť. A nie je to nič zložité. Toto je moja obmena klasiky.

chuťovky |
(2.99 / 5, 93 hlasov)
Chuťovky

Ananásová koža

Ananásová koža
bez lepkubez mliekavegan

Možno ste už počuli o ovocnej koži - skvelom spôsobe, ako si vyrobiť prírodnú sladkosť a zároveň spotrebovať množstvo sezónneho ovocia. Ja som si naň spomenula pri pohľade na krásny, veľký a akurát zrelý ananás, na ktorý nikto nemal chuť a bolo ho treba spapať, kým zhnije. S malou dušičkou som sa pustila do prípravy kože a čuduj sa svete, je to bomba! Ešte treba vychytať nejaké muchy, ale podstatné je, že viem, ako na to, a že to funguje. ;)

chuťovky |
(2.99 / 5, 101 hlasov)
Chuťovky

Tekvicový hummus s rozmarínom

Tekvicový hummus s rozmarínom
bez lepkubez mliekavegan

U nás doma jem hummus iba ja, ale o to viac si to užívam. A polovicu dávky dám do mrazničky, takže na ďalší raz to mám bez roboty. Aj keď tej zas toľko nie je... Ani tento tekvicový, šmrncnutý vôňou a chuťou rozmarína a pomaranča, nie je zložitý a príjemne vás prekvapí. ;)

chuťovky |
(3.09 / 5, 95 hlasov)
ChuťovkyBezmäsité

Cviklový quiche s fetou a cibuľkou

Cviklový quiche s fetou a cibuľkou

Cvikla zažíva svoju renesanciu, čo znamená, že ľudia konečne prichádzajú na to, aká je to všestranná surovina a že to nie je len o sterilizovaných kockách v školskej jedálni. Hlavne teraz v zime, keď je sezónnej zeleniny pomenej, sa ju nebojte jesť čo najviac. V kombinácii so slanými syrmi je dokonalá a taký je aj tento lahodný kiš - ideálny aj ako pohostenie pre návštevu. ;)

chuťovky, bezmäsité |
(2.95 / 5, 102 hlasov)
« predošlá | 1 2 3 4 5 6 | ďalšia »

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | design bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt