Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Chuťovky

BezmäsitéChuťovky

Špenátové muffiny s nivou

Špenátové muffiny s nivou

Kombinácia špenát - vajce - syr - cesnak nie je nič nové, ale vo forme muffinov je to zase príjemná zmena. A neverili by ste, ale stále je dosť tých, čo si myslia, že mafiny môžu byť jedine sladké. Tak ich vyveďte z omylu. Ideál na chaty, letné grilovačky či len tak na raňajky.

bezmäsité, chuťovky |
(2.78 / 5, 37 hlasov)
Chuťovky

Čerešňová koža

Čerešňová koža
bez cukrubez lepkubez mliekavegan

Človek by neveril, koľko čerešní sa môže urodiť na jednom strome. Po týždni bublaninových, bálešových a guľkových hodov, po nociach prebdených pri džemoch a kompótoch, po výdatnej konzumácii za čerstva, keď tŕpnete, kto vám bude gratulovať k "tehotenskému" brušku... Po tom všetkom prišla na rad aj ona - ovocná koža.

chuťovky |
(2.82 / 5, 50 hlasov)
Chuťovky

Pesto z tekvicových jadierok

Pesto z tekvicových jadierok
bez lepkubez mliekavegan

Príprava tohto jedla vo mne vyvolala úsmevné spomienky na obdobie, keď som bola ešte mladá (teda mladšia) a varila som sama pre seba. Cestoviny s pestom bola klasika slobodnej ženy-študentky. No teraz sú to kvalitné cestoviny a kvalitné, ba dokonca doma robené, pesto, z doma vypestovanej bazalky. Takže si to pokojne a bez hanby vycapím aj na blog. :)

chuťovky |
(3.25 / 5, 87 hlasov)
ChuťovkyRaňajky

Reďkovková nátierka

Reďkovková nátierka
bez lepku

Ako spotrebovať úrodu reďkoviek, keď ich váš manželík neľúbi a vy už nevládzete? Zamaskujte ich do tejto nátierky! Ani neviete ako a celý zväzok bude fuč ako mávnútím prútika. A ešte aká je to dobrotka. :)

chuťovky, raňajky |
(2.51 / 5, 81 hlasov)
BezmäsitéChuťovky

Quiche s medvedím cesnakom

Quiche s medvedím cesnakom

Drahý opäť raz doniesol z prechádzky tašku medvedieho cesnaku, a tak okrem obligátnej polievky zvýšilo ešte aj na niečo iné. Skúsila som ho zakomponovať do kišu, spolu s pórikom, slaným syrom a tak podobne. Naozaj vynikajúca kombinácia, a to sa nerada chválim, ale tentoraz musím. :) Určite vyskúšajte, kým ešte trvá medvedia sezóna.

bezmäsité, chuťovky |
(3.16 / 5, 81 hlasov)
Chuťovky

Špirálky z lístkového cesta

Špirálky z lístkového cesta
bez mlieka

Toto je tá najsmiešnejšie jednoduchá a zároveň najefektejšia vec! Recept pridávam skôr ako inšpiráciu, alebo ak by sa predsa len našiel niekto, kto by ho potreboval. Napríklad ja hneď zopár takých vo svojom okolí mám.

chuťovky |
(2.91 / 5, 89 hlasov)
BezmäsitéChuťovky

Hummus z červenej šošovice a cvikly

Hummus z červenej šošovice a cvikly
bez lepkubez mlieka

Keď mi minule drahý zabudol kúpiť moju obľúbenú cviklovú nátierku, naštvala som sa a urobila som si doma ešte lepšiu. :) Hummus milujem a toto je trošku iná, ale prekvapivo, alebo vlastne celkom očakávane, skvelá kombinácia. A tá farba!

bezmäsité, chuťovky |
(2.79 / 5, 85 hlasov)
Chuťovky

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Vianoce sa už skončili, ale návštevy k nám chodia stále. Viem, že by stačilo nasypať do misky čipsy, ale takéto pečené slanosti sú lepšie, plus aj sa z nich dá aspoň trošičku najesť. A nie je to nič zložité. Toto je moja obmena klasiky.

chuťovky |
(2.97 / 5, 103 hlasov)
Chuťovky

Ananásová koža

Ananásová koža
bez lepkubez mliekavegan

Možno ste už počuli o ovocnej koži - skvelom spôsobe, ako si vyrobiť prírodnú sladkosť a zároveň spotrebovať množstvo sezónneho ovocia. Ja som si naň spomenula pri pohľade na krásny, veľký a akurát zrelý ananás, na ktorý nikto nemal chuť a bolo ho treba spapať, kým zhnije. S malou dušičkou som sa pustila do prípravy kože a čuduj sa svete, je to bomba! Ešte treba vychytať nejaké muchy, ale podstatné je, že viem, ako na to, a že to funguje. ;)

chuťovky |
(3.04 / 5, 114 hlasov)
Chuťovky

Tekvicový hummus s rozmarínom

Tekvicový hummus s rozmarínom
bez lepkubez mliekavegan

U nás doma jem hummus iba ja, ale o to viac si to užívam. A polovicu dávky dám do mrazničky, takže na ďalší raz to mám bez roboty. Aj keď tej zas toľko nie je... Ani tento tekvicový, šmrncnutý vôňou a chuťou rozmarína a pomaranča, nie je zložitý a príjemne vás prekvapí. ;)

chuťovky |
(3.08 / 5, 107 hlasov)
« predošlá | 1 2 3 4 5 6 | ďalšia »

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | design bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt