Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Raňajky

ChuťovkyRaňajky

Čerešňový džem s amarettom a chia semienkami

Čerešňový džem s amarettom a chia semienkami

Čerešňový džem nie je sám o sebe až taká delikateska ako jahodový, malinový višňový či ríbezľový. Pritom čerešne patria medzi ovocie, v ktorom sa rok čo rok ľudia topia a aj tak veľká časť zhnije na strome. Skúsila som takýto upgrade na začiatok vo veeľmi malom množstve (2 poháriky :)) No pre našu malú domácnosť bohato stačí, veď nás ešte čakajú ríbezle, marhule a slivky.

Raňajky

Zdravá nutela

Zdravá nutela
bez cukrubez lepkubez mliekaveganraw

Môžete ma ukameňovať, ale originál nutele som nikdy neprišla na chuť. Lepí sa na zuby a tie kalórie si dám radšej vo forme čistej čokolády. Ale netvrdím, že keby bolo najhoršie a mám ju poruke, nesiahnem po lyžici a... ďalej to už poznáte. ;) No tejto zdravej verzie sa vôbec nemusíte báť a nemusíte dokonca ani schovávať lyžicu. Je to totiž rovnaká závislosť. :)

DezertyRaňajky

Banánovo-avokádovo-kokosové lievance

Banánovo-avokádovo-kokosové lievance

Maškrtiť sa dá aj zdravo a keď tieto trošku nazelenalé lievance doplníte ovocím a jogurtom, prípadne domácim džemom, budú vaše chúťky na sladké uspokojené a ešte budete mať aj čisté svedomie. Vyskúšané! ;)

ChuťovkyRaňajky

Avokádovo-vajíčková nátierka

Avokádovo-vajíčková nátierka

Tradície treba dodržiavať, ale keď na Veľkonočný pondelok nikoho nečakáte a trávite ho len so svojím mužom a malým bábätkom, poviete si, že je zbytočné raňajkovať plnené vajíčka, šunku a syrovú roládu. Namiesto toho som varené vajíčka prepašovala do zdravej avokádovej nátierky (kombinácia avokádo a vajíčko vždy funguje), dochutila a natrela na čerstvý chlebík. Len sa tak po nej zaprášilo. :)

DezertyRaňajky

Raňajkové muffiny

Raňajkové muffiny

Že prečo raňajkové? Lebo si s čistým svedomím môžete k raňajšej kávičke zadeliť dva-tri kúsky, k tomu nejaké ovocie a/alebo biely jogurt a máte nielen vyvážené, ale aj výborné raňajky. ;)

Raňajky

Pšenová kaša s kokosovým mliekom a ovocím

Pšenová kaša s kokosovým mliekom a ovocím

Mám rada rána, keď skôr stanem a mám dosť času pripraviť si poriadne raňajky. Čo pripraviť, ale aj nastajlovať a nafotiť! :) A ešte lepšie je, keď sa môj chlap zobudí až na hotové a na stole ho čaká okrem kávičky aj niečo dobré pod zub. Tentoraz som zariskovala so zdravou kašou, ale obávala som sa zbytočne. Zlupol ju rýchlejšie ako ja.

Raňajky

Ovseno-krupicová kaša s makom

Ovseno-krupicová kaša s makom

Bohaté raňajky, ľahší obed alebo netradičný dezert? Toto jedlo spĺňa všetky kritériá na sýte a relatívne zdravé maškrtenie. Kombinácia chutí navyše evokuje makovo-jablkovú štrúdľu a ak milujete mak tak ako ja, určite si pochutnáte. ;)

ChuťovkyRaňajky

Tvarohovo-mrkvová nátierka

Tvarohovo-mrkvová nátierka

Klasika, ktorá nikdy nesklame, a ak si ju dáte obaja, môžete sa aj bozkávať. ;)

DezertyRaňajky

Zdravé lievance z ovsených vločiek

Zdravé lievance z ovsených vločiek

Občas dostanem chuť na raňajky, aké vidíme v amerických filmoch. Tanier plný lievancov alebo vaflí, káva, džús, ovocie... Tieto lievance sú navyše zdravé a vhodné aj pre tých, ktorí si strážia líniu, alebo sa chcú len stravovať vyvážene. Aha a aby som nezabudla - chutia skvelo. :)

ChuťovkyRaňajky

Cviklová nátierka

Cviklová nátierka
bez lepku

Jeseň a zimu si bez červenej repy alias cvikle ani nevieme predstaviť. Keď ju nemáme pečenú, tak si aspoň spravíme takúto jednoduchú nátierku. Pozor, jednoduchá v tomto prípade neznamená rýchla, cvikla sa totiž varí aj 45 minút.

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | tvorba web stránok bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt