Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

facebook 

Vianoce

DezertyVianoce

Grilážky á la tatranky

Grilážky á la tatranky
Vianoce

Ďalšie zo skupiny vianočných stálic na našom stole sú grilážky. Tentokrát však nie klasika z vlašských orechov, ale lieskovcové s kakaom. Takže nielen vzhľadom, ale aj chuťou pripomínajú tatranky. Alebo Ferrero Rocher. ;)

DezertyVianoce

Babkine kokosové guľky

Babkine kokosové guľky
Vianoce

Vianoce bez nich by u nás nemohli byť, napriek tomu, alebo možno práve preto, že babička už vyše 20 rokov nie je medzi nami. Recept nemá nič spoločné so zdravou výživou, ale keby som v ňom čokoľvek zmenila, už by to nebolo ono. Ak však nebudete robiť guľky príliš veľké a budete si ich dávkovať postupne, môžete mať svedomie čisté. A úplne najlepší je na nich tuzemák! :)

DezertyVianoce

"Marlenka" guľky

Originály sú na mňa príliš presladené, ale tieto sú akurát a chutia každému. Recept, ktorý koloval po internete, ma tieto Vianoce zachránil, keď som popri malej a sťahovaniu nestíhala nič "zákuskoidné". Pomenila som len množstvá surovín. Sú hotové bleskovo, lebo len zmiešate suroviny dokopy a salko netreba ani variť! A čo je ešte viac super, medové pláty môžete sčasti alebo aj úplne nahradiť medovníkmi, ktoré vám ostali z Vianoc a už ich nikto veľmi neje. A získate nový dezert na Silvestra. ;)

DezertyVianoce

Mäkké medovníčky s orechmi

Mäkké medovníčky s orechmi
Vianoce

Ktosi múdry raz povedal, že medovníky majú byť mäkké a odvtedy sa všetky gazdinky ženú za receptami, čo to sľubujú. :) Pritom, ja mám vlastne rada aj mierne tvrdkavé medovníky :D. Ale OK, treba sledovať trendy a tak som si tento rok predsavzala, že tomu prídem na kĺb...

DezertyVianoce

Mandľové sušienky bez múky

Mandľové sušienky bez múky
bez lepkubez mliekaVianoce

Mám doma kilové vrece lúpaných mandlí, takže som hľadala nejaký fajný recept, v ktorom by som časť z nich zužitkovala. Najlepšie bez múky. Na tomto recepte na tradičné sicílske koláčiky sa mi páčilo, že je mega jednoduchý, stačí zmiešať tri ingrediencie. Výsledok mal síce vyzerať úplne inak, ale nakoniec sa mi tieto moje nepravidelné placičky zapáčili. A chuť ma definitívne presvedčila, že na blog patria. :)

DezertyVianoce

Čokoládovo-perníkové crinkles

Čokoládovo-perníkové crinkles
Vianoce

Že ste o nich ešte nepočuli? Nič si z toho nerobte, donedávna ani ja, a zrazu boli všade! Tomu krásne popraskanému vzhľadu sa jednoducho nedalo odolať, a tak som sa do nich pustila. Celkom úspešne a mám pre vás aj niekoľko postrehov. ;)

DezertyVianoce

Vianočná bábovka bez laktózy

Vianočná bábovka bez laktózy
bez mliekaVianoce

Voňavá, perníková, plná sladkých dobrôt a ešte aj zasnežená. :)) Môžu si na nej pochutnať aj tí, čo netolerujú laktózu, lebo v nej nie je maslo, mlieko ani čokoláda. Napriek tomu chutí skvelo.

DezertyVianoce

Gaštanovo-mandľové guľky

Gaštanovo-mandľové guľky
bez múky

Gaštanové guľky sú u nás jedna z vianočných stálic a toto je môj pokus o ich zdravšiu verziu. Sú super, len škoda, že som ich robila od oka. Tak sa pokúsim pospomínať si, koľko bolo čoho. :) Ale v podstate tam môžete dať čokoľvek, hlavne, aby vznikla tuhšia tvárna hmota a dali sa z nej tvarovať guľky. ;)

DezertyVianoce

Gaštanové jazýčky

Gaštanové jazýčky

Raz som si jazýček dala v cukrárni a bola som neskutočne vytočené. Korpus bol samá piškóta, šľahačky síce kopec, ale rastlinnej, a okolo gaštanov to ani len nešlo. Odvtedy si dávam pozor. A keďže som sa minule nudila, takým tým spôsobom, že mám kopec roboty, ale chcem robiť niečo, čo nemusím, spravila som echt poctivé domáce jazýčky. A veruže sme sa aj oblizovali. (Jasné, že som z nich rozdala, čo si o mne myslíte? :) )

RybyVianoce

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Milujem kapra, ale keďže sme zatiaľ stále len dvaja, praktickejšia na Štedrý večer je ryba, ktorú môžeme hneď spotrebovať. Takže sme si dali pstruhy a k tomu obligátny majonézový zemiakový šalát odľahčený kyslou smotanou. Náhodou to k sebe išlo úplne parádne. :)

« predošlá strana | 1 2 3 | ďalšia strana »

Recepty

 

môžešsavydávať.sk na facebooku

...a instagrame

 
© 2013 - 2017 mozessavydavat.sk | tvorba web stránok bohacek.sk
o webe
mapa webu
partneri
rss
instagram
facebook
google+
pinterest
twitter
kontakt