Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Raňajky v Leháre

Leháro je príjemná, pomerne nová kaviarnička v Trnave. Názov zodpovedá pocitu, ktorý vo vás vyvolá jej návšteva. Pohoda, klídek, tabáček... leháro.

Raňajky v Leháre

Otvárajú už o 8.00. Keď nestíhate do práce a chcete si len rýchlo niečo dzobnúť, nechoďte sem. Boli sme tu viackrát a obsluha nikdy nebola rýchla. Na druhej strane, ani byť nemôže. Už len natrieť a ozdobiť chlebíky chvíľu trvá, ale potom oceníte, že sú čerstvé a nie rozmočené. Koniec-koncov, nie je na škodu trochu spomaliť.

Ak sa potrebujete niekam zašiť s počítačom počas dopoludňajšieho home-officu, vykryť okno medzi prednáškami, pokecať hodinku-dve-tri s kamarátkou/om, ktorú/ého ste dlho nevideli, alebo len tak niekam zapadnúť a zahrať si človeče, nie je lepšie miesto. Nikto vás nebude vyhadzovať ani zazerať na vás, že pri jednej káve blokujete miesto iným.

Leháro znamená vyložiť si nohy na stôl...atď. Motivačná básnička v menu.

Okrem raňajkového menu za 3,50 (v cene sú chlebíky s nátierkou alebo toasty s arašidovým maslom a džemami alebo fit pohár, plus káva, čaj alebo kakao a voda s citrónom/ limonáda) sa sem oplatí prísť na koláčik. A nie hocijaký, ale Pán Koláčik, ktorý je kráľ medzi čískejkmi (slovo znalca) a inde v Trnave ho nezoženiete. Za zmienku stojí aj pestrá ponuka kvalitných čajov (dokonca aj fermentované), plantážnych káv, bio limonád a džúsikov, ale aj nejakých tých alkoholov.

Ako v obývačke u babičky (alebo prababičky?). :)

Zariadenie a dekorácie sú mixom vintage a socíku. Stačí rozvaliť sa vo foteli, akú mala ešte vaša babka, a nemyslieť vôbec na nič. Aj preto sem radi chodíme.

Nech žijú smaragdovo-zelené steny!

Leháro si užijete aj vtedy, keď máte deti. Je tu prebaľovací kútik a konajú sa dokonca čítania rozprávok. Keďže dobré podniky v Trnave sa stále dajú zrátať na prstoch jednej ruky, Leháru fandíme a dúfame, že dlho vydrží v tomto príjemnom, len jemne hipsterskom duchu. :)

Teplé napenené kakao (keď píšem kakao, myslím kakao, nie Granko) a kapučínko z kávy Barzzuz.

Krásne navrstvený fit pohár. Môžete si ho urobiť aj doma, ale nie vždy sa vám chce, že áno?

Drahý si dal chlebíky s cícerovou, chrenovou a bryndzovou nátierkou. Bryndzovú chválil, ale keďže cícer nemá rád a chren neje, keď nemusí, uvítal by aj iné druhy. Našťastie, v menu píšu, že ponuka sa líši podľa sezóny a skúšajú stále nové. :)

Milé dekorácie dotvárajú genius loci.

Dovidenia! Prídeme zas. :)

12. 3. 2015 16:03 | Recenzie

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty