Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Sladká nedeľa v Café Korzo

V jedno nedeľné popoludnie sme sa nečakane ocitli vo Svätom Jure. Nikdy predtým sme tam neboli, ak nerátam zastávku osobného vlaku po ceste do Bratislavy. A pritom je to milé malokarpatské mestečko s vinotékou na každom kroku. Na hlavnej Prostrednej ulici

Sladká nedeľa v Café Korzo

Bolo neskoré popoludnie, takže sme mali akurát chuť na kávu a niečo sladké k tomu. Lenže už z ponuky jedál na tabuli vo dvore vyplynulo, že tam nemajú len kafé, ale je to reštaurácia. Škoda, že sme neboli hladní. Veď také talianske rizoto, burger, bryndzové pirohy či vepřo, knedlo zelo zneli poriadne lákavo. Menu majú naozaj rozmanité, len teraz neviem, či to je ich plus alebo mínus. Na jednej strane si tam aspoň každý niečo nájde, na druhej ma už asi nainfikovali televízni kuchári, ktorí tvrdia, že menej je viac a reštaurácia by mala byť užšie zameraná, aby mohla byť naozaj kvalitná. K tomu sa však vyjadrovať nejdem. My sme tam prišli na kávu z rodinnej talianskej pražiarne Varesina (môj šofér), pohár miestneho rosé (byť v Juri a odísť bez vína? Neexistuje!) a domácu štrúdľu - makovo-čerešňovú a jablkovo-orechovú so šľahačkou a ovocím - porcia za primerané dve éčka. A všetko bolo famózne.

Vyskúšame nabudúce. :)

Jur je známy dobrým vínkom, ale aj ponuka ostatného alkoholu je tu pestrá. Destiláty od výmyslu sveta a pivo z menších českých pivovarov Kout, Poutník, Krakonoš a i.

 

Na jednom konci moderný bar...

...na druhom tradícia. Na prvý pohľad trochu chaos, ale potom si poviete, že to tak má byť a už je to OK. Len tie zeleno-hnedé poťahy v boxoch sa nám naozaj nepáčili.

Toto motto by sa nám rátalo viac, ak by bolo v slovenčine. Lepšie by sa hodilo do celkovej atmosféry...

Tomu hovorím dokonalý dezert! <3

Chválime nápad použiť vínové fľaše ako vázy.

Dobové vinárske predmety.

Skvelé je, že tu podávajú aj celkom nápadité denné menu za 3,80 a dajú sa tu robiť aj oslavy či dokonca svadby. My sa ešte určite vrátime - na ten burger si už brúsim zuby. :P

8. 4. 2015 13:33 | Recenzie

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty