Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Na farme Pod Gaštankou

Mestské deti to dnes majú ťažké. Vedia zapnúť počítač a hrať hru na tablete, ale niektoré ešte nevideli zblízka králika, ovcu či prasiatko. Preto je super, že existujú miesta ako farma Pod Gaštankou v Modre.

Na farme Pod Gaštankou

V nedeľu sme si sem s drahým urobili mini výlet. Na internete sme našli tento plagát a chuť na čerešňový koláč rozhodla.

Boli sme viac než príjemne prekvapení. Rodinná farma tu funguje od minulého roka a mladí majitelia sa vážne snažia. Už v minulosti bol na tomto mieste ranč, no potom bol zrušený. Teraz sa tu dá na veľkú radosť detí opäť jazdiť na koníkoch.

.

No dá sa tu toho robiť oveľa viac. Posedieť s rodinou, dať si dobré jedlo alebo len niečo menšie na zahryznutie. Pokochať sa krásnym výhľadom, pohrať sa so zvieratami, zahrať sa na preliezačkách, alebo si zasúťažiť v zatĺkaní klincov či v hraní obrieho šachu. Iste, za všetko sa platí, aj za tie klince alebo krmivo pre zvieratá, ale... Veríme tomu, že podnikať v tejto oblasti a v našich podmienkach nie je vôbec jednoduché. Aj preto sú v areáli kasičky, do ktorých môžete prispieť na chod farmy či krmivo.

Keď sme prišli, bolo tesne po daždi a návštevníkov len zopár, no hneď ako vykuklo slnko, zaplnilo sa to tu. Hlavne rodinkami s deťmi, ale aj my dvaja starí capi sme sem zapadli :). Takže asi sa darí a my im fandíme. Oceňujeme nápad s tématickými víkendami, venovanými vždy sezónnym plodom. Jahodové a čerešňové dni už nestihnete, ale také marhuľové, slivkové či gaštanové tiež neznejú zle. Vidíme sa? 

Logo je šikovne prepojené s modranskou majolikou.

Maskot. :)

Sedieť sa dá vonku, ale aj vo vnútri, v takýchto útulných priestoroch. 

V malom obchodíku si môžete kúpiť rôzne handmade výrobky, ale napríklad aj med či domáci džem.

My sme si dali tortu Pálffy s čerešňami, makovú bábovku a vínko od miestneho vinára p. Šimonoviča.

Takéto tabuľky majú všetky zvieratá. Ovce, kozy, vietnamské prasiatka, králiky, kone, sliepky, kačice, dokonca aj pes a mačka. :)

Veget...

Modru máme radi, ale toto miesto sme doteraz nepoznali. No nie je to nádhera? 

1. 7. 2015 21:45 | Potulky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty