Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Romantická večera na Kapitulskej

A je to tu. Prvý rok manželstva za nami. Ubehol ako voda a bol krásny. Zhodli sme sa na tom, že si nebudeme dávať žiadne darčeky, ale radšej spolu otestujeme jednu z nedávno otvorených reštaurácií v Trnave. Ak ste nevedeli, to je mesto, v ktorom žijeme, v

Romantická večera na Kapitulskej

Kapitulská je jedna z najkrajších ulíc v Trnave - tiahne sa od "Hrubého" kostola po múzeum. Za mladi sme do tamojšieho parčíka chodili popíjať, keď niekto oslavoval. Myslím, že táto tradícia u mladých pretrváva doteraz, ale inak je to pekné a tiché miesto. :) Ideálne na romantické prechádzky.

Práve tu na jar otvorili reštauráciu Forhaus. Počuli sme na ňu samé chvály. Sídli v historickom prerobenom dome a hneď po vstupe sme boli prekvapení, že je dosť veľká. Keď vojdete, môžete sa rozhodnúť, či pôjdete do pravej - trochu tmavšej, alebo ľavej - viac presvetlenej časti. My sme si tú druhú časť všimli až pri odchode. :D Ale dobre bolo aj v tej našej.

Výhľad za naším stolom.

Menu s dizajnom tabule prekvapilo cenami. Čakali sme, že budú vyššie. Inak ponuka je mix talianskej kuchyne, mäsových špecialít (stejk, tatarák, rebierka...) a klasiky typu vyprážaný syr. Pre niekoho miš-maš, ale myslím, že reštaurácia na tom skôr získa ako stratí, keďže niektorí zarytí šniclo-žrúti by si inak nemali čo objednať.

Detail tapety.

Ja som si z ponuky vybrala krevety na grile s cesnakovo-bazalkovou omáčkou (mohla byť trošku výraznejšia, ale inak super). Oceňujem, že ich doniesli načaté, ale nevylúpané s miskou a obrúskom na prsty. Áno, mala by to byť samozrejmosť, ale nie je to vždy tak. K nim podávali listový šalát a pizza chlieb, čiže najedla som sa dosýta.

Drahý si dal pizzu, lebo je to jeho najobľúbenejšie jedlo a najradšej by si ju dal všade. Čo s ním? :) Ale chutila mu a aj mne ten jeden kúsok, ktorý som si vyžobrala.

K jedlu sme si dali dobré vínko od Pavelku, ale dezert sme už naozaj nemali kam dať. Tak sme aspoň odfotili ponuku. :)

Keď je teplo, treba ísť jesť na terasu. Je krásna a je z naj nádherný výhľad na zrekonštruovanú malú synagógu. Mimochodom, v nej aktuálne sídli kaviareň a je tam tiež pekne, niekedy to tam zrecenzujeme. :)

Do druhej časti reštaurácie sme sa len nakukli cez okno, ale pôsobilo to tam veľmi útulne. Nabudúce.

Keď sme odchádzali, bola už tma a čaro Kapitulskej ešte vzrástlo.

 

A ešte pár postrehov na záver.

Plus: Terasa má v lete vodný rozprašovač, čo môže byť super.

Mínus: Keď sme tam boli, celý čas hralo Fun Rádio s príšernými a hlučnými odrhovačkami. Vedela by som si predstaviť príjemnejšiu hudbu. Ktovie, čo hralo vedľa. :)

Plus: Majú spoločenskú miestnosť až pre sto ľudí, takže tu môžu byť aj svadby.

Mínus: Táto miestnosť je hneď vedľa toaliet dolu v suteréne, čo nie je až také šťastné. Ale nebola som tam na akcii, tak neviem posúdiť, či to prekáža, alebo vo víre zábavy to má každý viete kde.

Plus: Ponúkajú denné menu.

Mínus: Jedlá v dennom menu sú o dosť drahšie ako bežné menúčka v meste (od 4,50 až po niektoré vychytávky za 7,50) a to medzi nimi nájdeme aj obyčajné veci typu vyprážaný syr. Na druhej strane, ak nevaria z polotovarov, ale z kvalitných surovín, asi to nie je až tak veľa.

Plus: Detský kútik aj menu.

Mínus: Ja osobne by som dieťaťu nikdy neobjednala kuracie nugetky s hranolkami a kečupom a ani druhá alternatíva palacinka s nutelou sa mi nepozdáva.

PS: Keďže na web dávame len recenzie podnikov, do ktorých by sme sa vrátili a ktoré v zásade odporúčame, je to tak aj v prípade Forhausu. Fandíme im - hlavne preto, že v Trnave je dobrých reštaurácii pramálo.

1. 10. 2015 18:55 | Recenzie

Komentáre

mozessavydavat | 1. 10. 2015 18:57 | mail

Dakujeme, uz je to opravene smile


Michaela | 1. 10. 2015 17:36

Forhouse ani zdaleka neotvorili pred rokom, ale pred par mesiacmi smile


Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty