Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bokovka, ktorej ostanete verní

Keď sa s kamošmi dohadujeme, kam v sobotu večer skočíme na pivo alebo niečo na jedenie, do zoznamu alternatív sa nedávno pridala jedna nová. Piváreň Bokovka.

Bokovka, ktorej ostanete verní

Keď v našej Trnave otvorili nový štadión s nákupným centrom, mali sme z toho zmiešané pocity. Moderný štadión aj parkovanie v centre spolu s niektorými značkami oblečenia sú fajn, ale veci s tým spojené už až tak nie a úprimne, nákupné centrá, v ktorých ľudia trávia víkendy namiesto prechádzky v prírode, nám boli vždy nesympatické. No ale, z času na čas tam zájdeme, okrem iného aj kvôli tomuto podniku.

Tento typ pivárne s atmosférou pubu, kde zoženiete na jedenie aj niečo iné ako pizzu, tu doteraz chýbal. A kde je diera na trhu, tam sa zákazníci získavajú ľahšie. Asi aj preto je tam minimálne v piatky a v soboty vždy plno a stôl odprúčam vopred si rezervovať. Plno je tam aj po futbalových zápasoch na štadióne. Lebo trnavská Bokovka má oproti svojej staršej sestre v bratislavskom Ružinove jeden rozdiel - je v nej cítiť futbalového ducha, hlavne na hornom poschodí, ktorému kraľuje veľkoplošná obrazovka s nonstop bežiacimi prenosmi. 

Ak však hovoríme futbalová, nemyslíme tým spartakovská, čo je fajn, lebo sem môžu zavítať aj fanúšikovia hostí. I keď farby červená a čierna sa v industriálno-hipsterskom zariadení pivárne vyskytujú pomerne hojne.

Heslom Bokovky, tej trnavskej aj bratislavskej, je vernosť. Celkom vtipné, ak uvážime význam slova "bokovka". :) Kokrétne je to vernosť dobrému pitiu, teda Budweiser Budvaru, ktorý tu štandardne čapujú, ale príležitostne aj pivám z lokálnych pivovarov, ak vystihnete akciu Beer Fest. Najlacnejšie pivo, teda svetlý výčapný Budvar, dostanete za 1,29, najchutnejší je tankový nepasterizovaný za 1,59 a okrem toho tu štandardne majú aj nefiltrované, tmavé či nealko pivko (dosť vodové).

Aj ostatných alko a nealko nápojov tu majú požehnane, smädní určite nebudete. :)

Ďalšia vec, ktorej sú tu vraj verní, je chutné jedlo. Keď nahliadnete do ich menu, ktoré je aj na webe, budú vám tiecť slinky. Veľmi obľúbené sú burgre v domácej žemli s hranolčekmi, ktoré vám prinesú v rozkošnom fritovacom mini-košíku. Vyzerajú naozaj štýlovo! 

Alebo by ste si dali radšej krídelká s barbecue omáčkou?

Nechýbajú tradičné chuťovky k pivu (nakladaný hermelín, zemiakové placky, rebrá, utopence, tatarák...), ale aj jedlá, ktoré by ešte donedávna v podniku nikto nepodával. Dnes však zažívajú renesanciu a tak si môžete pochutnať na trochu vyšperkovanej huspenine, tlačenke, špikových kostiach či škvarkoch za reštauračné ceny. Za zmienku stoja aj chutné šaláty (odskúšané) či domáco znejúce dezerty, divinové špeciality alebo jedlá, ktoré varili ešte naše staré mamy - perky a sarma. Väčšinu jedál sme však, samozrejme, nekoštovali. Zatiaľ!

Keď som si gúglila nejaké recenzie na trnavskú Bokovku, väčšinou chválili jedlo a prostredie, ale výhrady mali k obsluhe. My sme tam boli už asi štyrikrát, ale výraznejší problém sme si nevšimli. Ak je čašník/čka slušný/á, usmieva sa a pozdraví, dajú sa prepáčiť aj drobné chybičky krásy. 

Takto to vyzerá zvonku od ulice Dolné Bašty. Keď je teplo, sedieť sa dá aj vonku. A na záver ešte pár postrehov. :)

Mínusy:

- Na piváreň a Trnavu trochu vyššie ceny. Denné menu stojí 4,35, čo je o niečo viac ako trnavský priemer.

- Hore je väčší hluk a fajčí sa tam, aj keď vďaka dobrej ventilácii to takmer necítiť. No keď sa tam naraz zíde veľa fajčiarov a máte citlivejší nos, môže to byť problém.

- Komplikované otváranie dverí na dolných dámskych toaletách. :D Toto je vtipná príhoda, keď sme sa ja aj kamarátka nezávisle od seba nevedeli z WC dostať, ale možno je to len náš problém. :) Našťastie, už vieme, že dvere netreba ťahať dnu alebo von, ale do strany. 

- Nemajú ryžu. :(

Plusy:

- Denné menu s dvomi polievkami a tromi hlavnými jedlami. Za nápoj si doplatíte len 30 centov.

- Prebaľovací pult a detské menu.

- Ak ste fajčiar, možnosť zapáliť si vo vnútri oceníte, keďže dnes je takýchto podnikov minimum.

- Príjemné uvoľnené prostredie a viacero možností sedenia pre väčšie aj menšie skupiny ľudí. 

- Menu obohacujú sezónne akcie.

3. 2. 2016 15:24 | Recenzie

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty