Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Ako urobiť naj tekvicové pyré (nielen) do dezertov

Halloween sa blíži, tekvicová sezóna je v plnom prúde a možno aj vy skúšate jeden recept za druhým. Lenže aj ten najväčší fanúšik tekvicových jedál sa ich skôr či neskôr preje. Preto sa oplatí narobiť si do zásoby žltučké pyré a jedlá z neho si užívať cel

Ako urobiť naj tekvicové pyré (nielen) do dezertov

Po tejto sezóne sa pasujem za expertku na tekvicové pyré, hihi. Najviac sa mi osvedčila kombinácia hokkaida, to jej to guľaté tmavooranžové so zelenými žilkami, a maslovej tekvice, to je tá bledožltá podlhovastá.

Tekvice umyjeme a rozkrájame na hrubšie mesiačiky. Z jednej väčšej asi 10 kusov. Uložíme ich šupkou dolu na plech vyložený papierom na pečenie. Vydlabeme jadierka a všetko pórovité zo stredu. A dáme piecť do vyhriatej rúry na nejakú strednú teplotu. 

Keď už začína rozvoniavať a vidlička sa do nej hladko zapichne, je hotová. Čas som nestopovala, ale tipujem tak okolo trištvrte hodinky. Hlavne, aby sa na nej ešte nestihla vytvoriť kôrka.

Ak by sa tak predsa len stalo, treba ju odstrániť spolu so šupkou. Pôjde to veľmi ľahko, aj holými rukami. :)

Upečená tekvica sa len tak rozplýva na jazyku. Stačí ju už len mixnúť tyčovým mixérom a môžete ďalej spracúvať. Alebo sterilizovať na horšie časy, ale ja dávam prednosť mrazeniu.

A kde môžete hotové pyré použiť? Najlepšie je v dezertoch. ;) Také lievance, sladký chlebík či tradičný americký páj sú úplne super!

25. 10. 2016 18:55 | Tipy & návody

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty