Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DIY adventný veniec z dreva

Tento rok sme chceli nejaký iný, menej tradičný a zároveň prírodný, adventný venček. Úlohy sa ujal manžel a výsledok bol hotový za chvíľočku. Navyše, vyšiel nás len na 5 eur - presne toľko stáli sviečky. :)

DIY adventný veniec z dreva

Všetko ostatné nám poskytla príroda, alebo sme to mali už dávnejšie doma. Ak ani vy nie ste zaťažení na všelijaké cingrlátka a umeliny, ale radšej máte vôňu dreva a živého ihličia, smelo sa do toho pusťte.

Najzložitejšia časť je odrezať kruh z peknej guľatiny. Ten náš je z lipy, ktorú museli vyrúbať, tak si aspoň takto predĺžila život. Drevo už bolo suché. Marek odpiloval kruh v potrebnej hrúbke motorovou pílou, ale vraj by to išlo aj ručnou, len by to o dosť dlhšie trvalo. Heh. V tomto sa ja nevyznám. Inak s kruhom netreba robiť žiadne úpravy, akurát zbrúsiť hrany pásovou brúskou alebo šmirgľom.

Do hotového kruhu už stačí vyvŕtať dierky na vetvičky. Sviečky nie sú pripevnené, len položené, omotané a zviazané hrubým jutovým špagátom. Rovnako iba položené sú šišky.

Nakoniec sme sa ešte rozhodli veniec oživiť umelým snehom v spreji, ale tento krok môžete pokojne vynechať. Fantázii pri finálnej výzdobe sa medze nekladú. ;)

3. 12. 2017 17:08 | Tipy & návody

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty