Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Vianočný korkový veniec

Už dlho škrečkujeme korkové štuple od vína, veď aj na svadbe sme mali menovky a dekorácie z nich. Na takýto veniec som sa chystala, odkedy som ho videla na Pintereste, no a keď som opäť raz zakopla o škatuľu plnú zátok, povedala som si, že už musím!

Vianočný korkový veniec

Tavnú pištoľ som držala v ruke druhýkrát v živote, ale až teraz som jej prišla na chuť. Je to pomaly až závislosť - človek má zrazu chuť pritaviť všetko. :)

Okrem nej potrebujete nejaký základ, ktorý budete oblepovať, či už slamený alebo polystyrénový ako ja. Možno by bol krajší ešte väčší, no mala som poruke len takýto. Ďalej už len pekné štuplíky, ktoré, ak práve nestiahnete fľašu vína každý večer, je najlepšie vyžobrať z nejakej reštaurácie, vinárstva a podobne. Ja som mala to šťastie, že som párkrát nalievala vínko na degustácii. ;) Ešte treba nejaké dekorácie na oživenie venca a môžeme ísť na to.

Najskôr oblepíme vnútornú časť venca tak, že sa štuple dotýkajú dlhšou stranou - ako na obrázku. Ďalšie nalepíme v radoch za sebou po obvode venca, čo najtesnejšie. Keby to nevychádzalo, ľahko štupeľ skrátime nožíkom.

Pekné je to aj takto, ale predsa len polystyrén presvitá a ja som chcela niečo trochu "strapatejšie". Takže som pokračovala tak, že som ďalšie zátky nalepila na prednú časť venca hocijak cik-cak. A nesmierne ma to bavilo. Musela som sa krotiť, inak by veniec nadobudol obrovské rozmery. :D

Fotom už len finálne dodekorujeme, či už zapichneme pomedzi štuple ihličie, bobuľky, ligotavé ozdoby a podobne je vec vkusu. Ja som zvolila len jednu dominantnú ozdobu na boku venca. Pomohla som si špendlíkmi, ktoré ihličie aj mašľu v pohode zvládli, veď do korku sa pichá jedna radosť.

Ak patríte k ľuďom ako ja, ktorí si s vianočnými prípravami dávajú načas, možno sa vám táto inšpirácia hodí. Ak nie, tak budúci rok. Aspoň si našetríte štuplíky. A pozor na fejkové korky z umelej hmoty. ;)

 

7. 12. 2017 22:59 | Tipy & návody

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty