Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Na vysnívanej farme

Karolínka je už úplne vo veku, kedy ju zaujímajú zvieratá, takže naše výlety sa tomu začínajú prispôsobovať. Na dedine o sliepky, kačky, ovce či kozy nie je núdza, ale farma je farma. A tak sme zablúdili na jednu (kamarátkou odporučenú) v Pustých Úľanoch.

Na vysnívanej farme

Gazdovský dvor s poetickým názvom Náš sen je miesto, ktoré si vysnívala rodinka Kučerových. Manželia Janka a Miloš mali k zvieratám odjakživa blízko a vychovali tak aj svoje deti. Pred pár rokmi kúpili zarastený areál na okraji obce a postupne ho pretvorili na miesto, kde sa zvieratá aj ľudia cítia ako v raji. 

Vidieť tu môžete hlavne zvieratká, aké sa chovali kedysi v každej domácnosti - kozy, ovce, prasiatka, ale aj koňa či somárika. Ak ich chcete nakŕmiť, nie je problém. Priamo na mieste si môžete zakúpiť granulky a ochotný personál vám ukáže, ako na to, aby jedli priamo z vašej dlane bez újmy.

Náš sen je kontaktná farma, takže zvieratká môžete pohladkať, alebo hoci aj očesať.

Bola to drina, ale areál je naozaj krásny, upravený a doladený do detailov.

Tamer každé zvieratko má svoje meno. Toto je kobylka Agátka, ktorá sa usilovne učí, aby mohla voziť deti. Zatiaľ je to možné každú sobotu od 17.00 do 18.00 hod.

Dozvedela som sa, že zvieratá treba kŕmiť z otvorenej vystretej dlane - vtedy je to bez obáv. Z koňa a somárika som mala rešpekt, ale na emu som sa radšej len pozerala. :)

Toto je emu hnedý - najväčší austrálsky vták. Na farme žijú dospeláci Emko a Emka a niekoľko mláďat. Vedeli ste, že keď samička znesie vajcia, samec pštros na nich po celý čas sedí a aj o mláďatá sa stará výlučne on? :) 

Asi naj zážitkom bolo kŕmenie oslíka Izabelky. :)

Lepšie ako prasa v žite sa má už len prasiatko na tomto dvore.

Lama alpaka patrí k najzaujímavejším obyvateľom dvora.

Zastihla nás tu aj pravá letná búrka s lejakom. Prečkali sme ju v klubovni s dostatkom hračiek, kníh a iných zábaviek. Dajú sa tu kúpiť aj teplé a studené nápoje z automatu, iné gastro na tejto farme zatiaľ nenájdete.

A po búrke opäť vykuklo slnko. Pre deti tu majú drevené domčeky aj detské ihrisko. A vozíky! Tej našej opičke síce nohy dobre slúžia, ale s radosťou si do jedného nasadla a nechala sa ťahať.

Toto nie sú hocijaké kravičky, ale zebu - dobytok pochádzajúci z Afriky a Ázie, typický svojím hrbom na chrbte.

Vtáctvo je na gazdovskom dvore v Pustých Úľanoch samostatnou kapitolou. Hlavne to vodné.

A je tu toho ešte oveľa viac. :) Osobne sem môžete zavítať každý piatok, sobotu a nedeľu od 15.00 do 19.00 hod. Uzavreté skupiny, škôky, školy a podobne si však môžu dohodnúť aj individuálnu návštevu.

Aktuálne info vždy nájdete na webe gazdovského dvora Náš sen. Ďakujeme a určite sa sem ešte vrátime. :)

16. 8. 2018 20:48 | Potulky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty