Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Čo jesť pred behom?

Ako ste si už mohli všimnúť, s mojou polovičkou radi varíme a rovnako radi jeme. Niekedy je to zdravé, ale dosť často ani veľmi nie, aspoň čo sa kalórií týka. A tak sa nás občas pýtajú, ako to robíme, že sme štíhli.

Čo jesť pred behom?

Určite za to môže veľa faktorov, od genetiky, cez rýchly metabolizmus a zlý vzťah k fastfoodom. Ale bez pohybu by nič z toho čo? No nešlo. Nie je lepší pocit, ako si poriadne zabehať a potom sa s čistým svedomím najesť do sýta toho, čo máme radi. Ak sa človek vyslovene neprejedá, žiadne diéty držať netreba. :)

A pomaly sa dostávame k podstate tohto článku. Beh je skvelý šport, lebo zapájate celé telo a môžete ho robiť kdekoľvek. Cez víkend nás čakali moje prvé a priateľove štvrté preteky. A tak sme sa na ne náležite pripravili. Osem a pol hodinový spánok, výdatné a výživné raňajky. V našom prípade omeleta, obligátna kávička a veľký pohár domácej bazovej limonády. Počas dňa treba veľa piť. Pred behom to už nedoženiete. A treba tiež zabezpečiť príjem ľahko stráviteľných sacharidov.

 

Podľa rôznych odborných článkov, ktoré sme si načítali, sa ako veľmi vhodná desiata javí ovocné smoothie. Tekutiny aj energia v jednom! Náš pretek bol popoludní, a tak sme si na obed dali (podaktorí len chceli dať ;) ) cestoviny so syrom. Nebol čas vyvárať, ale ak ho máte, môžete skúsiť takéto, alebo s takouto omáčkou. Cesnak radšej vynechajte, je ťažko stráviteľný. A nezabudnite, že medzi hlavným jedlom a behom majú byť cca tri hodiny. Radšej sa nenajedzte príliš dosýta.

 

Trištvrte hodinku pred si dajte len niečo malé, napríklad banán (malý). A je to! Nezabudnite ani na regeneráciu a vhodné jedlo po behu. Okrem sacharidov by malo obsahovať aj bielkoviny, ktoré pomôžu zregenerovať svaly. Dobrá je napríklad ryba so zemiakmi, cestovinou alebo chlebíkom. Ak nemáte chuť do jedla, dajte si aspoň vývar či proteínovú tyčinku. 

 

To, že jedlo pred behom je dôležité, nie sú len nejaké bláboly. Poučte sa radšej na našej, ako na vlastnej chybe. True story. :))

Ja: Dáš si cestoviny so syrom?

On: Iba so syrom?

Ja: Iné nestíhame.

On: Hmmm...

Ja: Je tam ešte guláš, ale mäso by sa pred behom nemalo.

On: To asi nie.

Ja: Aj keď, na druhej strane - možno v tvojom prípade to neplatí. Si mäsožrút a možno bez mäsa nebudeš mať energiu.

On: OK, tak si dám trochu gulášu.

Po behu

On: Strašné, ešte teraz cítim ten guláš, celý čas sa mi z neho grgalo! 

 

S kameňom v bruchu sa uteká ťažko. Síce nechtiac, ale podarilo sa mi zneškodniť súpera. :) Zhoršil sa o niekoľko minút oproti svojmu štandardu. Mne sa bežalo výborne, dala som osobák. Ale aj tak som nebola rýchlejšia...

2. 7. 2014 21:57 | Niečo o nás

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty