Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Vínna cesta v Trnave

Trnava je krásne historické mesto, a to nielen nad zemou, ale aj pod ňou. Presvedčili sme sa na vlastné oči počas vydarenej akcie Deň vínnych pivníc. Aj sme čo-to podegustovali a objavili nové vinárstva, odrody, chute a milých ľudí. :)

Vínna cesta v Trnave

Na programe osemhodinovej akcie bolo 32 pivníc, pričom v každej nalieval minimálne jeden vinár. V krásnej budove synagógy ich však bolo na jednom mieste až sedem! Keď píšem synagóga, tak tým myslím, že nie všetky zastávky boli v podzemí. Okrem nej sa koštovalo aj v troch vinotékach či historickej bašte, ktorá je súčasťou hradieb.Všetky zastávky sa však nachádzali v historickom centre mesta obohnanom mestským opevnením, ktoré patrí medzi najstaršie na Slovensku. Keby ste náhodou nevedeli.

Suma sumárum: 2 ľudia, 6 a pol hodiny, 27 zastávok, 48 vinárov, 150 vzoriek.... Ja viem, znie to hrozivo, ale garantujem vám, že sme neboli ani len pripití (no dobre, možno trošku veselšie nám bolo). Skrátka vieme degustovať. ;) 

A aby nebolo málo, päť fľaštičiek sme si doniesli aj domov. 

Pivnica na Jeruzalemskej ulici a v nej ukryté výborné vínka od Dubovského a Grančiča zo Svätého Jura. Napríklad Michelle - cuvée trois pinot - zo všetkých troch farieb rulandského.

Do rodinnej pivnice na Kapitulskej 27 (a niektorých ďalších) sa len tak nedostanete. Výnimkou sú akcie ako táto.

Symaptická pivnica hotela Dream s malým občerstvením a vínami zo Skalice značky Masaryk. Zamilovali sme sa do polosladkej Norie, len nedávno registrovanej odrody vyšľachtenej v roku 1974 krížením odrôd Rizlingu rýnskeho a Sémillonu. (Krky návštevníkov zdobia praktické taštičky, v ktorých si každý niesol svoj pohár.)

V pivnici Západoslovenského múzea sme ochutnali aj sekty.

Tri sestry pesecké leánky od pána vinára Uhnáka z Čajkova. Polosuchá (môj favorit), suchá (favorit mojej polovičky) a sladká (ocenená zlatou medailou).

Pivnica na Halenárskej ulici a v nej Vinárstvo Horváth VINHOR z Dolian.

Úplne naj-naj-naj bola pivnica U prvého richtára na Halenárskej 12. Genius loci ako hrom. 

Aj s takouto podlahou...

takýmito schodmi...

a krásnymi rekvizitami.

Piváreň Čajka na Halenárskej je obľúbený víkendový podnik mladých. Len málokto tuší o jej pôvodnej pivnici s hlinenou podlahou...

...a takýmto "zabijáckym" schodiskom.

Centrum súčasného umenia Veľká synagóga prichýlilo siedmich vinárov, medzi nimi aj výrobcov medovinky z Apimedu. Lebo medovina je príbuzná vínu a na takéto podujatie jednoducho patrí.

 

Tak a potom sa nám na foťáku vybila baterka. No nič, najlepšie je aj tak vidieť naživo. Na budúci rok určite choďte. Radia dvaja z dvoch tvorcov Môžešsavydávať.sk. ;)

11. 11. 2014 15:36 | Potulky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Články

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty