Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

O mne

Katy Mozessavydavat.sk

LÁSKA

Foodblog s podtitulom Láska ide cez žalúdok sme spolu s mojím drahým, vtedy snúbencom, dnes už manželom, spustili symbolicky na Valentína v roku 2014. Odvtedy sa udialo všeličo. Asi najpodstatnejšia zmena v našich životoch nastala s narodením dcérky Karolínky. Našťastie, je to od malička úžasné dieťa, a tak som sa aj popri nej naďalej mohla venovať vareniu, pečeniu, foteniu, písaniu. A keď začala papať aj ona, predo mnou bola ďalšia výzva – chcem pre ňu variť vždy, čerstvo, zdravo a jasné, že aj chutne, keďže deti jedia len to, čo im chutí, a nie to, čo by jesť mali. Preto na blogu v samostatnej sekcii nájdete aj tipy na detské jedlá (a nemyslím tým nugetky s hranolčekmi ako v každej druhej reštaurácii :D). S narodením našej druhej dcérky Margarétky sa ešte viac teším na nové zdravé jedlá pre malých papkáčov.

Ďalšia, v mojom živote prelomová, zmena bolo sťahovanie z mesta na dedinu. Konečne sme obklopení prírodou a máme možnosť pestovať si vlastnú zeleninu a ovocie. Určite sa to bude odrážať aj v receptoch, keďže ja sama uprednostňujem sezónne jedlá a lokálne potraviny.

ZDRAVIE

Jedlo je každodenná téma, potreba, záľuba, pre niekoho možno závislosť, či, dokonca, nočná mora. Niekto v stresových situáciách neje nič, no oveľa viac je tých, čo sa prejedajú. Patrím k druhej skupine a dosť dlho mi trvalo, kým som si život upratala tak, aby v ňom bolo čo najmenej stresu. Druhým krokom bolo nájsť rovnováhu v jedle. Od stravy priemerného človeka plnej prázdnych kalórii a často aj éčok je totiž ľahké skĺznuť k opačnému extrému – poruche príjmu potravy. Našťastie, mňa od nej tesne zachránila láska k jedlu a zdravý rozum. Ale bol to proces. V osemnástke som si myslela, že zdravé sú „polystyrénové“ chlebíky a jogurt s 0 percentami tuku s umelým sladidlom. Časom som pochopila, že je to úplne o inom a že ak máte prehľad o tom, čo je naozaj zdravé (rozumej výživné a prospešné telu), môžete celkom uvedomele, plánovane a hlavne bez výčitiek zhrešiť. Lebo viete, že si to môžete dovoliť. Neviem ako vy, ale ja 1000-krát radšej zhreším s dobrým doma upečeným koláčom ako s kupovanou presladenou tyčinkou. A v tom duchu sa nesie aj môj blog.

ŠŤASTIE

V živote som mala vždy šťastie, že som robila to, čo ma bavilo. Popri práci redaktorky v life-stylovom časopise  som na blogovanie nemala až toľko času, ale teraz na rodičovskej dovolenke si to užívam a uvidím, čo mi prinesie život. Okrem písania rada cestujem, behám, „kávičkujem“ a vôbec, spoznávam pekné miesta s dobrým jedlom. Vyvažujem to potulkami v prírode. Ak budete hľadať, to všetko tu nájdete. ;)

info@mozessavydavat.sk

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Sleduj Instagram

Sleduj Facebook

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty