Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Minicheesecaky

Minicheesecaky
cheesecake

Moja veľmi dobrá kamarátka dnes oslavuje a ja som jej sľúbila nejaký dezert. Namiesto klasickej torty som to vyriešila malými čískejkmi usporiadanými do kruhu. Keďže oslavujeme vonku, je to praktické - nebudeme musieť nič krájať. :) Recept som našla v mojom milovanom časopise Apetit. Aspoň som ho pre vás otestovala a zistila, že všetko je super, len piecť treba dlhšie, ako uvádzajú. Poďme na to! :)

Suroviny

100 g  keksy (BeBe Dobré ráno a pod.)
50 g  maslo
250 g  ricotta
50 g  práškový cukor
1/2  citrón
1/2 ČL  vanilkový extrakt
1 ks  vajce
1 ks  žĺtok
150 g  šľahačková smotana
 
NA OZDOBENIE
2 PL  jahodový džem
1 PL  tuzemský rum
 jahody

Postup prípravy

Potrebujeme košíčky na muffiny a formu alebo silikónové košíčky. Treba aj to, aj to, lebo z papierových košíčkov sa to dobre papá a to druhé slúži na to, aby nestratili tvar, keďže ricottová zmes je dosť mäkká. 

Keksy pomelieme a zmiešame s roztopeným maslom. Natlačíme na dno košíčkov. Mne vyšlo asi 9 malých, ale ak máte väčšie, vyjde vám, logicky, menej kusov. Dáme stuhnúť do chladničky. 

Zapneme rúru, aby sa rozohriala, a ideme na plnku. Ricottu vymiešame s cukrom, vanilkovým extraktom, citrónovou šťavou a kôrou. Pridáme žĺtok a celé vajce. V inej miske si zvlášť vyšľaháme šľahačku, nemusí byť tuhá. Zmiešame dokopy. 

Zmesou plníme košíčky, ale nie úplne po vrch. Buchnutím plechu ich urovnáme a dáme do rúry. Keď sú na dotyk prstom pevné, rúru vypneme, ale čískejky ešte nevyberáme. Až po 5 - 10 minútach, inak by príliš spľasli.

Vychladnuté zdobíme trochou džemu zmiešaného s rumom a celou jahodou. 

31. 5. 2014 20:14

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty