Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Hovädzie mäso a divina

Hovädzie s kôprovou omáčkou

Hovädzie s kôprovou omáčkou
klasika

Tak tomuto hovorím klasika! Kôpor sa v záhrade množí ako burina, treba ho spotrebovať. Napríklad do kôprovky, ktorú si môžete pripraviť s mäsom, alebo lacnejší variant, s vajíčkom. Podávame s knedľou, ale trebárs aj so zemiakmi. Ja si k tomu napríklad nedávam nič, omáčka mi chutí aj samotná. Mňam!

Postup prípravy

Toto bude verzia s mäsom. Najskôr dáme variť vodu spolu s ingredienciami (toľko, aby bolo mäso ponorené). Keď už vrie, vložíme hovädzinku do hrnca, stíšime a varíme do mäkka. Môže to trvať aj dve hodiny.

Mäso vyberieme a necháme vychladnúť, vývar precedíme, aby sme ho mohli ďalej použiť. Nasleduje moja obľúbená časť - zápražka, ktorá sa raz podarí, raz nie. Hlavne, že je pohoda. Pripravíme si ju klasicky, z oleja a múky. Ja ju zalejem najskôr tochou studenej vody, rozmiešam a doplním vývarom. Privedieme do varu, po chvíli stíšime alebo odstavíme a vlejeme mlieko. Podľa vlastného úsudku pridáme buď čistú smotanu alebo smotanu s trochou múka - záleží, akú hustú máte kôprovku radi. Pridáme umytý a nasekaný kôpor bez stoniek. Přiměřeně. :) Privedieme do varu, dochutíme octom, soľou, korením, prípadne cukrom. 

Tip: Keďže píšeme recepty pre páry, toto je dávka na dve porcie a jednu dupľu. Odporúčame ale variť z dvojitej dávky a budete to mať na dva dni (prípadne pre návštevu). Nech nadarmo nešpiníte riad. :)

12. 6. 2014 12:09

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty