Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Ovocný koláč s posýpkou

Ovocný koláč s posýpkou

Je šťavnatý, rýchlo hotový a môžete doňho zužitkovať prakticky akékoľvek ovocie. Zvládne ho urobiť každý, takže nie je o čom. PS: Odporúčame piecť len vtedy, keď očakávate návštevu. V opačnom prípade hrozí, že ho celý zjete dvaja na posedenie. ;)

Postup prípravy

Vajce vyšľaháme s cukrom, pridáme jogurt, hrnček múky, cukru a prášok do pečiva a poriadne zamiešame. Tortovú formu vymastíme a vysypeme múkou. Vylejeme cesto a poukladáme naň nakrájané ovocie. 

Na posýpku zmiešame múku, cukor a maslo a rozdrobíme medzi prstami. Ono sa to nezdá, ale aj dobrá posýpka je veda, aby nebola príliš sypká, alebo príliš mazľavá, ale správne chrumkavá. V tej našej bolo priveľa masla, takže sa celá roztiekla. Ale nevadí, nabudúce bude lepšie. :) Na záver môžeme posypať mandľovými lupienkami.

A šup do rúry!

28. 7. 2014 10:17

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty