Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Šťavnatý slivkový koláč

Šťavnatý slivkový koláč

Slivky sú všade a treba ich spotrebovať. Máme svoje recepty, ktoré točíme dookola - slivkové guľky, kysnutý báleš, atď., ale chcelo by to "novú krv". Preto sme sa opýtali vás, či nám neposuniete nejaký váš obľúbený, ktorý môžeme vyskúšať. Najviac nás zaujal recept od Martiny na tento úplne skvelý koláčik. Nech sa páči, tu je. :)

Postup prípravy

V mise vymiešame do hladka smotanu, cukre, vajcia a maslo. V druhej premiešame múku s práškom do pečiva a nasypeme ich do cesta. Opäť vymiešame. Pekáč s rozmermi 20 x 30 cm vymažeme maslom a vysypeme hrubou múkou. Vylejeme cesto, rozotrieme, a poukladáme polovičky sliviek tak, aby bola celá plocha pokrytá. Nakoniec si pripravíme mrveničku. V mise rukami prepracujeme múku s cukrom, maslom a škoricou. Rovnomerne posypeme koláč a dáme do vyhriatej rúry. Asi v polovici pečenia posypeme mandľovými lupienkami.  

Čo vám poviem, už nie je. :)

10. 8. 2014 20:29

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty