Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Linecký tvarohový koláč

Linecký tvarohový koláč

Milujem jablkové pité a ak ho nejaký koláč predbehne, je to tento. Klasické linecké cesto + správne dochutený tvaroh = všetky predsavzatia idú bokom. Ale to už k predvianočnej atmoške patrí. :)

Postup prípravy

Suroviny na cesto vypracujeme do hladka. Ide to trochu ťažšie, ale ono sa to poddá. Rozdelíme na dve časti. Prvú časť vyvaľkáme a uložíme na dno vymasteného hlbokého plechu. Je to ten väčší, asi na 30 kúskov koláča. Na cestíčko príde tvarohová plnka. Opäť všetko zmiešame spolu, hrozienka môžeme vopred namočiť v rume, dodá to koláču nový rozmer. Rovnomerne rozotrieme po celej ploche. 

Zvyšné cesto rozvaľkáme na romer plechu a pomocou valčeka prenesieme. Položíme na plnku. Vrch môžeme potrieť vajíčkom a nasekanými mandľami, ktoré sme predtým namočili v mlieku, aby nezhoreli. Alebo ho necháme len taký čistý. Aj v takej verzii totiž chutí super. Pred pečením popicháme a dáme do vyhriatej rúry, kým nie je zlatistý.

Tip: Pod tvaroh môžete natrieť vrstvu džemu. A namiesto vrchnej vrstvy v celku môžete urobiť mrežovník. Všeličo sa dá. :)

 

3. 12. 2014 20:05

Páči sa ti recept?

Komentáre

Marie Reitter | 22. 12. 2014 17:54 | mail

Zial chýba výska teploty trúby a dlzka pecenia!


Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty