Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Krémová polievka z pečenej papriky

Krémová polievka z pečenej papriky
bez lepkubez mliekavegan

Mala som ju v Brne, keď sme boli na návšteve u sestry. Inak veľmi pekné mesto a v posledných rokoch tu pribudlo aj množstvo bistier a takých tých moderných podnikov, kde si môžete ku káve a drinku dať aj niečo malé pod zub. Napríklad takúto polievku. Hneď som sa do nej zamilovala, lebo mi chuťou pripomenula domácu paprikovo-paradajkovú pomazánku, ktorá sa zavára vždy, keď je v záhrade prebytok zeleniny a ktorá je jednoducho božská. (Určite sem v lete pridáme recept.) Ale teraz poďme na polievku. Recept som si vymyslela, ale chuťovo to sedelo. :)

Postup prípravy

Ak robíte krémové polievky alebo omáčky zo zeleniny, asi už ste počuli o tom, že najlepšie je zeleninu predtým upiecť. Hneď má inú chuť. No a v prípade paprík to platí obzvlášť, lebo prudkým pečením na grile sa jemne pripečú a koža z nich pôjde krásne dolu.

Takže papriky umyjeme, osušíme a dáme na plech do rúry, zapneme funkciu gril a teplotu 200 a viac stupňov.

Keď už sa pripekajú, otočíme ich na druhú stranu. Trvá to asi 20 minút, kým sú správne počerné a dajú sa ľahko šúpať. Vyberieme, necháme trochu vychladnúť, lebo nemáme azbestové ruky, a zbavíme ich šupy aj vnútra. Nakrájame na kúsky. 

Cibuľu nakrájame na malé kocky a na oleji ju opražíme do zlatista. Pridáme mletú papriku, krátko opražíme a hneď zalejeme vodou. Nahádžeme do hrnca kúsky papriky, pridáme paradajkové pyré, osolíme, prikryjeme a varíme. Vody dáme radšej menej, ľahko prilejme. Polievka je totiž najlepšia poriadne hustá.

Takže už len asi päť minút prevaríme, rozmixujeme ponorným mixérom a podávame. :)

7. 5. 2015 16:24

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty