Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyRaňajky

TEST: Lievance bez múky, mlieka a cukru

TEST: Lievance bez múky, mlieka a cukru
bez lepkubez mliekabez cukru

Sú recepty, na ktoré sa pozeráme s určitými obavami. Je to vôbec jedlé? A ako to drží pokope? Provokujú nás svojím názvom, lebo neveríme, že môžu chutiť tak ako síce menej zdravá, ale zato výborná klasika, na ktorú sme zvyknutí. Preto sme sa s drahým rozhodli, že občas jeden takýto recept vyskúšame na vlastnej koži a objektívne zhodnotíme, prípadne vylepšíme. :)

Postup prípravy

Recept na mega zdravé lievance som našla na tomto odkaze: http://plnielanu.zoznam.sk/c/3604/fotorecept-bananove-palacinky-bez-muky-a-cukru-a-zdrave-ranajky-su-na-svete. Na webe ich však nájdete viacero a väčšinou sú rovnaké. Na jedno vajíčko jeden banán. A to je všetko. Poďme teda na to.

Najskôr si v miske roztlačíme banány a zmiešame ich s rozšľahanými vajíčkami. Teflonovú panvicu môžeme na začiatok potrieť trochou kokosového oleja. Keď som nepotrela, boli na môj vkus príliš tmavé, takže ja osobne som potierala pred každou lyžicou "cesta".

Lievance sa opekali celkom dobre. Boli ľahké, trochu suché, ale ich chuť mi prišla dosť mdlá. Možno keby boli banány ešte zrelšie... Každopádne, cesto som v polovici pečenia dosladila troškou medu a hneď to bolo o 100% lepšie.

Z tejto dávky mi vyšlo nejakých osem-deväť lievancov, čiže akurát pre dvoch. A keď som ich obložila ovocím a tvarohom, najedli sme sa ako buci.

Apropó tvaroh. Bez neho by mi ani zďaleka tak nechutili. Lenže s ním zase nie sú vegánske (čo nám neprekáža), zato sú bielkovinovou bombou.

Výsledok testu: 3/5

Bez tvarohu a ovocia by to nebolo nič extra, ale zase sú zdravšie. Určite ich občas urobím, pretože sú rýchlejšie ako klasické lievance a nezaťažujú tak veľmi trávenie.

11. 5. 2015 12:09

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty