Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Šaláty

Šalát s mozzarellou a jahodami

Šalát s mozzarellou a jahodami

Včera som niekde na internetoch videla krásnu fotku šalátu na štýl caprese, ibaže namiesto paradajok v ňom kraľovali jahody. Hneď som naňho dostala chuť. Veď keď sa spoja samé dobré veci, nemôže to byť zlé. Mozzarella je neutrálna, jahody sladké, k tomu som doladila jemne pikantnú rukolu a sladko-kyslé balsamico. Mňam!

Postup prípravy

Naozaj potrebujete postup? Veď stačí len umyť a osušiť rukolu alebo niečo iné zelené, napríklad mladý špenát či poľný šalát (ale ten ja až tak veľmi nemusím). Pokvapkáme olivovým olejom a premiešame. Mozzarellu natrháme rukami, vyzerá to lákavejšie, a jahody dáme buď celé alebo prekrojíme na polovice.

Celý šalátik polejeme hustým balsamicom na štýl polevy, mám z Marks and Spencer a je to skvelá vec na slané jedlá aj dezerty. A môžeme posypať nakrájanou pažítkou alebo mladou cibuľkou. That's all. :)
 

21. 5. 2015 12:36

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty