Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Sacherova torta

Sacherova torta
klasikatorta

Keď neviete, čo dať miláčikovi k narodeninám, upečte mu tortu. Napríklad takúto. Je megačokoládová a ak si ju vezme do práce, kolegovia mu vás budú závidieť. :)

Postup prípravy

Najskôr roztopíme nad parou 200 g čokolády. Žĺtky vymiešame s maslom a cukrom a keď je čokoládka vlažná, vmiešamu ju tiež. Bielky vymiešame s vanilkovým cukrom a pridáme k čokoládovej hmote. Prášok do pečiva zmiešame s múkou a zapracujeme do cesta. Na spodok tortovej formy dáme papier na pečenie, boky vymažeme a vysypeme hrubou múkou. Cesto nalejeme do formy, zarovnáme a upečieme.

Vychladnutý korpus prerežieme na polovicu, natrieme džemom zmiešaným s trochou rumu a popicháme vidličkou. Tortu otočíme spodnou časťou hore, aby bola zvrchu pekne rovná. Zvyšok čokolády opäť rozpustíme nad parou. V inom kastróli si uvaríme cukrový sirup zo 150 g kryštálového cukru a 1,5 dcl vody. Vychladnutý ho po lyžičkách pridávame do polevy. Rozmiešame metličkou a vylejeme na korpus. Mne sa to nepodarilo na prvýkrát, nechala som sirup príliš vychladnúť. Takže kto si netrúfa, namiesto sirupu vmieša do čokolády kúsok Cery, tým sa nedá nič pokaziť. :)

14. 2. 2014 12:41

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty