Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Kokosovo-limetkový cheesecake

Kokosovo-limetkový cheesecake
cheesecake

Tento dezert chutí ako leto, takže na rozlúčku s týmto ročným obdobím je ako stvorený. Ja som ho venovala k meninám mojej svokričke, ktorá má rada Raffaello. A to má na torte takisto svoje čestné miesto.

Postup prípravy

Sušienky pomelieme alebo rozdrvíme a zmiešame ich s rozpusteným maslom. Tie moje boli bio a málo sladké, takže som pridala aj lyžicu krupicového cukru.

Okrúhlu formu vyložíme papierom na pečenie a na dno utľapkáme keksíkovú zmes. Dáme na 5 až 10 minút do chladničky. Zapneme rúru a dáme ju vyhriať.

Medzitým si pripravíme krém. Krémové syry (môže byť aj mascarpone) ručne zmiešame so smotanou a preosiatym cukrom. Po jednom primiešavame vajíčka a žĺtok. Pridáme limetkovú šťavu a nakoniec vmiešame kokos. Krém vylejeme na sušienkový základ, urovnáme a niekoľkokrát klepneme formou o linku. 

Rozhodla som, že už nebudem obaľovať formu alobalom a dávať ju do vodného kúpeľa. Stačí položiť ju na mriežku a o poschodie nižšie dať plech s vodou. Para, ktorá z neho stúpa spôsobí, že čískejk bude vláčny a jemný. :)

Keď je už upečený, vypneme rúru a len jemne ju pootvoríme. Po desiatich minútach ju otvoríme viac a keď už je takmer vychladnutý, vyberieme ho von. Pred podávaním ho dáme poriadne vychladiť, posypeme kokosom a ozdobíme Raffaellom.

24. 8. 2015 20:18

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty