Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

BezmäsitéDezerty

Šišky s džemom

Šišky s džemom
klasika

Nie sú to ani koblihy, ani donutky. Šišky sú proste šišky, naše tradičné slovenské, pocukrované s džemom alebo s jahodovou penou. Zvyknú sa robiť z hladkej múky, ale keď ju nahradíte polohrubou a pridáte šľahačku, budú oveľa jemnejšie, mäkkšie a nadýchanejšie.

Postup prípravy

Táto dávka je pre dve veľmi maškrtné osoby na dva dni, takže si ju podľa potreby znásobte. Z vlažného mlieka, droždia, cukru a trošky múky urobíme kvások. Necháme pár minút podkysnúť.

Múku preosejeme, pridáme štipku soli, kvások, žĺtok, smotanu a rum. Miešame, miešame a potom miesime, miesime. Cesto má byť redšie a lepivé, ale ak by sa vám to zdalo príliš, pridajte trochu múky. 

Potom prikryjeme a necháme na teplejšom mieste nakysnúť hodinu až hodinu a pol. Vytiahneme ho z misy a preložíme na pomúčenú dosku. Pomúčime, rozvaľkáme asi na pol až centimetrovú hrúbku a vykrajujeme kolieska pomocou pohára. V strede každého urobíme prstom jamku a necháme ešte chvíľu podkysnúť. 

Vyprážame na oleji z oboch strán a hotové preložíme do misy vyloženej servítkami. Aby sa olej tak rýchlo neprepálil, môžeme si pomôcť kúskami zemiaka, ktoré doňho vložíme. Už len džem, poprášiť cukrom a zapíjať mliekom, ako kedysi v školskej jedálni. Tieto sú však oveľa lepšie. Mňam!

24. 2. 2014 21:18

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty