Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Maslové keksy

Maslové keksy
Vianoce

Minulé Vianoce som dostala od kamarátky vianočné razítka na sušienky a teraz nastal ten správny čas využiť ich. Napiekla som keksíky, zabalila do celofánu a vznikli hand-made Mikulášske sladkosti pre rodinku. :)

Postup prípravy

K razítkam bol pribalený aj základný recept, tak som na prvýkrát vychádzala viac-menej z neho. Akurát som do jednej tretiny cesta pridala citrónovú šťavu a do druhej kako.

Maslo necháme dobre zmäknúť a vymiešame ho s cukrami, smotanou a vajíčkom. Sypké suroviny zmiešame dokopy a jemne ich zapracujeme do maslovej zmesi. Keď je ako-tak kompaktná, preložíme ju na dosku a cesto dobre zmiesime rukami. Zabalíme do fólie a dáme asi na hodinku do chladničky. Cesto si však môžeme zarobiť aj deň vopred.

Rozvaľkáme ho na tenší plát (asi 3-4 mm), pričom sa snažíme o rovnomernosť. Vykrajujeme kolieska a otláčame na ne vybraný vzor.

Ukladáme ich na plech vyložený papierom na pečenie, vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 12 až 15 minút, alebo kým nezačnú po okrajoch tmavnúť. Vlastne vtedy je už zle. :) Osvedčila sa mi skôr nižšia teplota, aby boli sušienky prepečené, ale pekne svetlé. (Pri kakaových je výhoda, že prípadné tmavšie okraje zaniknú. :)) )

Vyberieme, necháme vychladnúť a môžeme baliť. Alebo chrúmať k šálke čaju.

5. 12. 2015 15:50

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty