Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

PolievkyVianoce

Pôstna kapustnica

Pôstna kapustnica
Vianoceklasika

Odkedy máme vlastnú domácnosť, varím štedrú večeru sama. Kapustnica na stole nesmie chýbať. Moja mama vždy robieva "horňácku", s klobáskou bez smotany, ja som sa naučila robiť bielu pôstnu bez mäsa. Minulý rok sa mi vážne podarila, ale zabudla som si zapísať, čo všetko som do nej dala. Po tohtoročnom opäť vydarenom pokuse som si povedala, že si recept zaznačím. Sem. :) A o rok ho určite ocenia aj iní. ;)

Postup prípravy

Huby premyjeme a namočíme do vody aspoň na 15 minút. Na masti alebo oleji skaramelizujeme cukor. Pridáme nakrájanú cibuľu a restujeme do sklovita. Potom pridáme kapustu bez vody. Ak sú kúsky dlhé, môžeme ju nakrájať. Tá naša bola kyslá tak akurát, takže sme ju nepremývali. Chvíľu restujeme, potom zalejeme vodou - množstvo zvolíme podľa požadovanej hustoty. Pridáme hríbiky, kto chce aj sušené slivky, dosolíme, trošku okoreníme a varíme, kým nie je kapusta napoly mäkká. Potom do nej pridáme zemiaky nakrájané na kocky a varíme, kým nezmäknú. Nakoniec vlejeme smotanu, v ktorej sme rozmiešali múku, a krátko prevaríme. Podávame s chlebíkom a lyžicou kyslej smotany. :)

Tip: Každý rok v recepte niečo zmením a každý rok mi kapustnica pripadá ešte lepšia. :) Najnovšie som smotanu na varenie nahradila zmesou šľahačky, kyslej smotany a trochy mlieka. Chcela som pomíňať zvyšky a vyšlo to super. A zemiaky som vynechala úplne, radšej som dala menej vody, aby bola kapustička pekne hustá. Nabudúce skúsim krúpky.

27. 12. 2015 11:00

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty