Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Medová roláda

Medová roláda
Vianoce

Koláčiky sa pomaly míňajú, do Troch kráľov je ešte ďaleko a návštevy stále chodia. Ak vám ostali nejaké orechy, sušené ovocie a trochu medu, máte vyhraté a napečené do konca sviatkov. A najlepšie je, že mäkká roláda plná dobrôt chutí každému. :)

Postup prípravy

Recept pochádza z múdreho zošita mojej mamy. Zapisuje si doň recepty, odkedy si pamätám a tento je jeden z najľahších. Suroviny na cesto zmiesime dokopy, ak je príliš riedke, pridáme trochu múky. Rozdelíme ho na tri časti a každú rozvaľkáme. Potrieme džemom, posypeme nasekanými orechmi, hrozienkami, prípadne kúskami iného sušeného ovocia (slivky, marhule, brusnice...). Tri rolády potrieme žĺtkom, položíme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť. Keď vychladnú, stačí ich zabaliť do fólie a šupnúť niekam do chladu. Vydržia až tri-štyri týždne. :)

27. 12. 2015 19:55

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty