Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Šaláty

Kurací šalát s granátovým jablkom

Kurací šalát s granátovým jablkom

Ak vám po Vianociach ostalo granátové jablko a neviete čo s ním, vyskúšajte tento krásne farebný a výborný šalát. Všetky chute v ňom spolu ladia a, navyše, granátové jablko je prospešné asi úplne na všetko v našom tele - od trávenia až po pleť. No schválne, spýtajte sa uja Googla. :)

Postup prípravy

Variácia "co dúm dal" sa robila dosť jednoducho, lebo naša mini chladnička je momentálne plná na prasknutie. Našlo sa v nej prosciutto, mozzarella a keď som drahému išla na obed opekať kuracie prsia, rozhodla som si jedno menšie ukoristiť aj do šalátu. Netreba s ním robiť nič, len naklepať, osoliť, okoreniť a sprudka opiecť na oleji z oboch strán do červena. Potom nakrájať na pásiky a pridať do misky, do ktorej sme medzitým natrhali umyté listy rímskeho šalátu, pridali kúsky uhorky a zrnká granátového jablka. K mäsku do panvice prihodíme aj kúsky prosciutta, ktoré sú o chvíľku krásne chrumkavé, vyberieme ich na papierový obrúsok a naaranžujeme spolu s mozzarellkami do šalátu. Potom už len pár kvapiek olivového oleja a balsamica a je to! ;)

30. 12. 2015 17:26

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty