Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

RybyVianoce

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Pstruh na masle, bylinkách a cesnaku

Milujem kapra, ale keďže sme zatiaľ stále len dvaja, praktickejšia na Štedrý večer je ryba, ktorú môžeme hneď spotrebovať. Takže sme si dali pstruhy a k tomu obligátny majonézový zemiakový šalát odľahčený kyslou smotanou. Náhodou to k sebe išlo úplne parádne. :)

Postup prípravy

Pstruha na tento spôsob si, samozrejme, môžete pripraviť kedykoľvek cez rok. Základ je mať čerstvú a dobrú rybu, ďalšia úprava je už úplne jednoduchá. Naši dvaja chalani sa k nám dostali už vypitvaní a zbavení šupín. Našťastie! Stačilo ich opláchnuť a poutierať papierovým obrúskom dosucha zvnútra aj zvonka, čiže zbaviť ich slizkého povlaku. Potom sme ich nasolili, takisto aj zvnútra, a dnu napchali čerstvé bylinky (petržlen, tymián...čo bolo poruke), prelisovaný cesnak, plátky masla a citróna. 

Maslom a cesnakom sme obložili rybičky aj z vrchnej strany. Aha, zabudla som napísať, že hlbší plech predtým treba vymastiť olejom, až potom tam dať pstruhy. Nakoniec sme ich prikryli alobalom a šupli do vyhriatej rúry. 

Alobal sme odstránili až tesne pred dopečením. Za pol hodinku boli hotové tak akurát. :)

9. 1. 2016 20:48

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty