Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Banánovo-čokoládové muffiny

Banánovo-čokoládové muffiny

Muffiny sú také šikovné koláčiky. Pekne vyzerajú, ľahko sa ponúkajú návšteve a nehrozí, že zjete polovicu plechu koláča pri krájaní a následnom zarovnávaní. Tieto sú obzvlášť super a aj relatívne zdravé.

Postup prípravy

Múku preosejeme do misy, pridáme cukor, prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Maslo roztopíme, banány rozmačkáme a primiešame k práškovej zmesi. Zvlášť zmiešame vajcia, mlieko a med. Potom obe časti spojíme dokopy. Naložíme do košíčkov alebo vymastenej muffinovej formy do dvoch tretín. Do vnútra každého košíčka vtlačíme kúsok čokolády. Dáme do rúry a pomocou špáradla skúšame, či už sú dosť prepečené. Hotové muffiny môžeme poliať polevou z čokolády na varenie a kúska masla alebo Cery. Posypeme mandľovými lupienkami. 

 

Aj bez polevy sú super.

2. 3. 2014 13:13

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty