Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Raňajky

Zdravá nutela

Zdravá nutela
bez cukrubez lepkubez mliekaveganraw

Môžete ma ukameňovať, ale originál nutele som nikdy neprišla na chuť. Lepí sa na zuby a tie kalórie si dám radšej vo forme čistej čokolády. Ale netvrdím, že keby bolo najhoršie a mám ju poruke, nesiahnem po lyžici a... ďalej to už poznáte. ;) No tejto zdravej verzie sa vôbec nemusíte báť a nemusíte dokonca ani schovávať lyžicu. Je to totiž rovnaká závislosť. :)

Postup prípravy

Vonku pršalo a ja som dostala príšernú chuť na čokoládu. Inšpirovaná avokádovým pudingom som sa pustila do prípravy hriešne dobrej nátierky, alebo ak chcete sýtej chocolate mousse (ak ju jete z malých mištičiek), plnej zdravých tukov. Zrelé (zvrchu čierne, vo vnútri mäkké) avokádo rozmixujeme spolu s ostatnými surovinami a potom chuť doladíme pridaním trošky rumu a vanilkového extraktu, prípadne škorice. Jasné, že med môžeme nahradiť agáve alebo iným sladidlom, no my doma preferujeme med aj kvôli konzistencii. Banán sa dá vynechať a mandľové maslo nahradiť iným orechovým. 

V chladničke v uzavretom pohári vydrží určite dva-tri dni a dovtedy ju určite zlikvidujete. :)

13. 5. 2016 9:21

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty