Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Šaláty

Melónový šalát s fetou

Melónový šalát s fetou

Počas týchto tropických letných dní nie je nič osviežujúcejšie ako studený sladký melón, slaná feta a svieža mäta. Doplnené baby špenátom a ešte aj originálne naservírované. Tip na občerstvenie pre návštevu. ;)

Postup prípravy

Rada kombinujem sladké a slané, kombinácia žltý melón s prosciuttom či feta s hroznom alebo mangom je dokonalá. A keď som si na blogu novej masterchefky Martiny všimla recept na melónovo-bryndzový šalát, hneď sa mi hlave objavila táto kombinácia. Bodlo mi, že som v lídli objavila minimelóny - sympatické asi kilové loptičky, ktoré sa nám akurát vojdú do chladničky. Prekrojila som na dve časti, jednu trochu väčšiu. Tú som vydlabala lyžicou, dužinu odzrnkovala a nakrájala na kocky. V mise som ich zmiešala s kúskami fety, nasekanými lístkami mäty, špenátom, olivovým olejom a balsamicom. Nič viac netreba. :) Potom som šalátik preložila do misky z melónu a dala chladiť.

Najlepší je trochu odstáty, keď sa všetky chute prepoja. Chutil nám veľmi, určite bude aj vám!

24. 6. 2016 11:26

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty