Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Bezmäsité

Slivkové gule z tvarohového cesta

Slivkové gule z tvarohového cesta

Keď sa vám nechce babrať so zemiakovým cestom a máte nenormálnu chuť na slivkové gule, toto tvarohové je hotové doslova expresne. A ešte je aj celkom fit, keďže doň ide minimum múky a skoro samý tvaroh. (Aj keď v prípade guliek je o kalóriách zbytočné hovoriť - bez kopy maku, strúhanky a masla to nie je ono!) :)

Postup prípravy

Všetky suroviny na cesto zmiešame a necháme polhodinku odležať. Slivky (čo najmenšie) umyjeme, osušíme a obaľujeme cestom. Ak sa príliš lepí, podsypeme si trochu múky. Tvarujeme guľky a hádžeme ich do vriacej vody. Po vyplávaní ešte pár minút povaríme. Vyberieme a omaslujeme, aby sa nezlepili. Podávame s mletým makom a práškovým cukrom alebo strúhankou, ktorú sme zmiešali s trochou škoricového cukru a opražili na masle. A všetko to ešte polejeme rozpusteným maslom (prípadne pol na pol - maslo a mlieko).

Mňam, normálne som si zaspomínala na detstvo. :)

...

A ak sa vám predsa len chce babrať so zemiakovým cestom, lebo zase úprimne, stojí to zato, tak recept na klasické slivkové knedlíky nájdete tu. ;)

11. 8. 2016 17:29

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty