Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Zelený zeleninový krém

Zelený zeleninový krém
bez múkybez mliekavegan

Zelené polievky sú najčastejšie z brokolice, hrášku alebo špenátu. Presne tieto tri zeleniny som mala v mrazničke a okrem nich aj veľký téglik vývaru. Takže blik, osvietilo ma a reku urobím ja všetko dokopy, ktovie, čo z toho vznikne. A keďže to bolo vysoko mňamózne, pridávam recept. ;)

Postup prípravy

Množstvá zelenny schválne nepíšem, lebo môžete experimentovať podľa toho, koľko čoho máte k dispozícii. Ja som dala najviac brokolice, trochu menej hrášku (asi pol hrnčeka) a najmenej špenátu - takú asi 50-gramovú kocku. Skoro každú polievku začínam  tak, že si na oleji osmahnem cibuľu. A niekedy aj cesnak, čo je tento prípad. Keď máme základ hotový, začneme najtvrdšou zeleninou, čo je brokolica. Rozdrobíme ju na ružičky a orestujeme. Pridáme hrášok, ovsené vločky, pomiešame a zalejeme vývarom. Osolíme, prikryjeme a varíme. Nie dlho, aby brokolica aj hrášok ostali zelené. Pár minút pred koncom pridáme špenát. Na záver pridáme aj čerstvé bylinky a všetko rozmixujeme. Podávame napríklad posypané parmezánom.

Tip: Namiesto vločiek môžeme polievku zahustiť zemiakmi. V tom prípade ich varíme spolu so zeleninou a dáme ich variť ako úplne prvé, keďže sa robia najdlhšie. Na toto množstvo stačí jeden menší zemiak.

12. 11. 2016 9:46

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty