Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Gaštanovo-mandľové guľky

Gaštanovo-mandľové guľky
bez múky

Gaštanové guľky sú u nás jedna z vianočných stálic a toto je môj pokus o ich zdravšiu verziu. Sú super, len škoda, že som ich robila od oka. Tak sa pokúsim pospomínať si, koľko bolo čoho. :) Ale v podstate tam môžete dať čokoľvek, hlavne, aby vznikla tuhšia tvárna hmota a dali sa z nej tvarovať guľky. ;)

Suroviny

250 g  gaštany uvarené v mlieku
80 g  mleté mandle
40g  ovsené vločky
2 ks  vanilkový cukor
1 ČL  kakao
2 PL  mandľové maslo
3 PL  maslo
4 PL  tuzemský rum
 
NA OBALENIE
 kakao
 mleté mandle

Postup prípravy

Základná surovina je gaštanové pyré, ja som však robila priamo z gaštanov, ktoré som predtým zbavila vrchnej šupky, uvarila v mlieku a následne odstránila spodnú šupku. Tak ako v mojom recepte na gaštanové pyré. Ale množstvo zhruba sedí. Mandle môžeme trochu nasucho opiecť na panvici a potom ich najemno pomelieme spolu s ovsenými vločkami - napríklad v nožovom mixéri. Obyčajné maslo rozpustíme a spolu s mandľovým maslom ho pridáme k pyré. Chcela som ho vynechať úplne, ale chuti masla v spojení s gaštanmi sa nič nevyrovná. :) Pridáme kakao a pomleté mandle s vločkami, ale trochu si odsypeme bokom - na obaľovanie. Dochutíme vanilkovým cukrom a rumom. Ak je hmota príliš riedka, pridáme ešte mandle s vločkami, ak suchá, pomôžeme si rumom.

Necháme v chladničke prikryté odstáť a následne tvarujeme guľôčky. Obaľujeme ich v kakae a mandľovej zmesi. Super sú aj poliate rozpustenou čokoládou, ale toto je diétnejšia verzia. ;)

Skladujeme v chladničke.

17. 11. 2016 0:19

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty