Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Chuťovky

Tekvicový hummus s rozmarínom

Tekvicový hummus s rozmarínom
bez lepkubez mliekavegannátierka

U nás doma jem hummus iba ja, ale o to viac si to užívam. A polovicu dávky dám do mrazničky, takže na ďalší raz to mám bez roboty. Aj keď tej zas toľko nie je... Ani tento tekvicový, šmrncnutý vôňou a chuťou rozmarína a pomaranča, nie je zložitý a príjemne vás prekvapí. ;)

Postup prípravy

Tekvicové pyré si urobíte jednoducho, ak neviete, ako na to, tu som to spísala. Ale tentokrát som použila len čisto maslovú tekvicu tak, ako ju pripravujem mojej trištvrteročnej dcérke - na pare. Urobila som jej viac a pre seba som odložila toľko, že po rozmixovaní toho bolo asi 1,5 dl. Ak dáte (aj) hokkaido, farba hummusu bude výraznejšia, tá moja je dosť mdlá. Ale nevadí. Cícer som použila predvarený, ale bolo ho treba ešte pár minút doťuknúť, aby sa dal rozmixovať dohladka. Takže vo finále som všetko dala do mixéra a potom som už len ladila chuť - slanosť, kyselosť a tak.

S cesnakom to netreba prehnať a s rozmarínom už vôbec nie, toho stačí úplne malý kúsok vetvičky, lebo je veľmi výrazný. Pred podávaním ešte polejte olivovým olejom a potom si už labužnícky namáčajte, čo uznáte za vhodné. Pokojne aj pečenú tekvicu, veď keď už, tak poriadne. :)

30. 11. 2016 23:11

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty