Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Hydina

Eintopf z kuracích stehien a batatov

Eintopf z kuracích stehien a batatov
bez lepkubez mlieka

Variť pre dve osoby, rýchlo a jednoducho? Eintopf, čiže jedlo v jednom hrnci, je presne z tejto kategórie... Tento obed som zvládla zbúchať s lezúňom za zadkom, i keď nájsť si čas na jedenie už bol väčší problém. :D Každopádne je to dobrota!

Postup prípravy

Kuracie stehná sú naše obľúbené mäsko a bataty sú zas príjemnou a zdravšou alternatívou zemiakov. Keď sa posnažíte, v tomto období nájdete aj také, čo boli vypestované v našich zemepisných šírkach. V supermarketoch to ale nebude. (Tieto mám od "maďarov" z Miletičky).

Vykostené kuracie stehná z oboch strán osolíme a okoreníme. Osmahneme na panvici, najlepšie tak, aby chytili farbu. Potom ich vyberieme a na panvicu hodíme bataty nakrájané na kolieska (ani šúpať ich netreba, ak ich dobre umyjete), rozštvrtenú cibuľu a strúčiky cesnaku. Osolíme a pridáme bylinky. Orestujeme, podlejeme vodou a na vrch uložíme stehienka. Prikryjeme a dusíme, kým nie je sú bataty mäkké a mäsko sa nerozpadáva. A to je vše, přátelé... :)

5. 12. 2016 21:30

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty