Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Čokoládovo-perníkové crinkles

Čokoládovo-perníkové crinkles
Vianoce

Že ste o nich ešte nepočuli? Nič si z toho nerobte, donedávna ani ja, a zrazu boli všade! Tomu krásne popraskanému vzhľadu sa jednoducho nedalo odolať, a tak som sa do nich pustila. Celkom úspešne a mám pre vás aj niekoľko postrehov. ;)

Postup prípravy

Najlepšie vianočné pečivo je jednoznačne linecké, ale treba si rozšíriť obzory a občas upiecť aj niečo nové. Crinkles sú vlastne veľmi ľahké. Áno, to biele, v čom sú obalené, nie je nič iné ako cukor, takže ak ich nechcete mať presladené, do cesta dajte len asi polovicu množstva, čo uvádza väčšina receptov.

V mojom prípade teda 60 gramov.

Najskôr si teda čokoládu a maslo rozpustíme nad parou a necháme trochu vychladnúť. Do masy zašľaháme cukor, extrakt (jasné, že najlepšia je pravá vanilka) a postupne aj vajíčka. Nakoniec po častiach vmiešame múku s kypriacim práškom, soľou a perníkovým korením.

Takto zarobené cesto dáme prikryté do chladničky na niekoľko hodín. Niekto uvádza na hodinu, niekto pokojne aj na celú noc. Ja som ho tam mala cez noc a ráno bolo ako kameň, takže som na ňom ohla lyžičku, ale v rukách zmäklo a guľky sa tvarovali v pohode. Veľkosť som zvolila asi ako ping-pongová loptička, ale nabudúce urobím určite menšie - moje crinkles sú dosť obrovské. :D

Guľôčky obaľujeme v kryštálovom cukre a následne dobre vyváľame v práškovom. Tento krok sa robí preto, aby vynikla ich popraskaná štruktúra. Dá sa to vraj nahradiť obalením v kokosovej a následne v mandľovej múke, ale neskúšala som.

Uložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej rúry. Po upečení sú krehké, ale keď vychladnú, pekne stvrdnú, akurát vo vnútri ostanú mäkké. Ta čo, idete na ne aj vy? ;)

6. 12. 2016 12:10

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty