Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

Mandľové sušienky bez múky

Mandľové sušienky bez múky
bez lepkubez mliekaVianoce

Mám doma kilové vrece lúpaných mandlí, takže som hľadala nejaký fajný recept, v ktorom by som časť z nich zužitkovala. Najlepšie bez múky. Na tomto recepte na tradičné sicílske koláčiky sa mi páčilo, že je mega jednoduchý, stačí zmiešať tri ingrediencie. Výsledok mal síce vyzerať úplne inak, ale nakoniec sa mi tieto moje nepravidelné placičky zapáčili. A chuť ma definitívne presvedčila, že na blog patria. :)

Postup prípravy

Zaujímavé je, že bielky sa používajú tak, ako sú - bez šľahania. Stačí ich zmiešať s najmeno pomletými mandľami (mala som lúpané) a preosiatym práškovým cukrom. Môžete pridať aj mandľovú arómu, ja som dala trochu amaretta. Malo by vzniknúť cesto - také, aby sa dalo vytláčať cez lis alebo cez zdobiace vrecúško. No moje cesto bolo redšie, takže keksíčky sú tenučké, ale nikto z rodinných degustátorov sa nad tým nepozastavil a všetci chválili. Takže asi to neva. :)

Na plech vyložený papierom na pečenie nastriekame kolieska (napríklad), dáme zachladiť, ak máte balkón, stačí to tam šupnúť na 20 minút. ;) Potom ozdobíme kandizovanou pomarančovou kôrou, dáme piecť do ružovkasta, vyberáme ešte mäkké a necháme stvrdnúť na mriežke.

PS: Tieto sviatky som ich nerobila posledný raz, veď mandle ešte mám, hehe. Takže ak mi vyjdú lepšie, určite sa s vami podelím. ;)

9. 12. 2016 21:45

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty