Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyVianoce

"Marlenka" guľky

Vianoce

Originály sú na mňa príliš presladené, ale tieto sú akurát a chutia každému. Recept, ktorý koloval po internete, ma tieto Vianoce zachránil, keď som popri malej a sťahovaniu nestíhala nič "zákuskoidné". Pomenila som len množstvá surovín. Sú hotové bleskovo, lebo len zmiešate suroviny dokopy a salko netreba ani variť! A čo je ešte viac super, medové pláty môžete sčasti alebo aj úplne nahradiť medovníkmi, ktoré vám ostali z Vianoc a už ich nikto veľmi neje. A získate nový dezert na Silvestra. ;)

Suroviny

350 g  medové pláty alebo medovníky
8 PL  vlašské orechy
1  salko
170 g  maslo
1 PL  med

Postup prípravy

Orechy aj medové pláty či medovníky pomelieme/ rozsekáme najjemnejšie ako sa dá. Zmiešame v mise a asi 6 lyžíc dáme bokom na záverečné obaľovanie guliek. Do misy pridáme salko, med a rozpustené maslo. Dobre premiešame. Ak by bola hmota príliš suchá, pridáme ešte trochu masla.

Dáme chladiť na niekoľko hodín, aby hmota stuhla, inak sa guľky budú roztekať. V dlaniach gúľame menšie guľky, obalíme v odloženej posýpke a skladujeme v uzavretej nádobe v chladničke.

Tip: Ak máte čas a chuť piplať sa s náplňou, dajte dovnútra guliek trochu salka zmiešaného s mascarpone. A budú už naozaj ako originál, ibaže lepšie. :)

 

28. 12. 2016 22:47

Páči sa ti recept?

Komentáre

Lydia | 20. 12. 2018 23:36 | mail

Super recept. Najma "recyklacia" medovnickov mi pride mimoriadna zaujimava, hlavne po sviatkoch.


Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty