Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Chuťovky

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Parmezánové rožteky s prosciuttom

Vianoce sa už skončili, ale návštevy k nám chodia stále. Viem, že by stačilo nasypať do misky čipsy, ale takéto pečené slanosti sú lepšie, plus aj sa z nich dá aspoň trošičku najesť. A nie je to nič zložité. Toto je moja obmena klasiky.

Postup prípravy

Mlieko zohrejte, aby bolo vlažné, pridajte cukor a rozdrobené droždie. Keď sa začnú vytvárať kopčeky, kvások prelejte do misy, v ktorej už máte naváženú múku, zmäknuté až roztopené maslo a soľ. V robote s hnetacím nástavcom najskôr na nižších, potom na stredne vysokých otáčkach vymieste cesto. Ručne doňho zapracujte nastrúhaný syr, prikryte utierkou a dajte kysnúť asi na hodinu.

Cesto potom treba vygúľať do valčeka a rozdeliť na päť rovnakých častí. Z každej urobte kruh a nožom rozrežte na 8 dielov. Voilá! Na spodok trojuholníka nasypte trochu nadrobno nakrájaného prosciutta, zrolujte a prípadne ohnite do tvaru rožteka.   

Môžete ešte nechať podkysnúť na plechu, potom potrite rozšľahaným vajcom, posypte čím len chcete a šup do vyhriatej rúry. Hotové sú, keď sú zlatisté. Z tohto množstva vyjde presne 40 kúskov.

Tip: Namiesto prosciutta môžete do rožtekov zarolovať aj extra nastrúhaný parmezán, alebo urobte pol na pol. :)

4. 1. 2017 23:18

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty