Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Polievky

Hŕstková polievka

Hŕstková polievka
bez lepkubez mliekaveganklasika

Hŕstkovú polievku milujú vegeteriáni, vegáni, mäsožravci. Moderná a zároveň babičkovská klasika. U mňa top polievka tejto zimy. <3 Lebo zahreje. A zasýti. A je úúplne jednoduchá na prípravu. ;)

Postup prípravy

Najzložitejší moment je nezabudnúť namočiť strukoviny včas, aby ste polievku stihli uvariť na obed. Aspoň také štyri hodinky by mala prepláchnutá strukovina odpočívať namočená vo vode. Potom vodu zlejte a nahraďte novou. Postavte na sporák a varte do polomäkka s trochou drvenej rasce. Takým testerom je najväčšia strukovina, teda fazuľa. Keď je polomäkká tá, tak je to OK a môžete pridať nakrájanú mrkvu. Počkajte takých 10 minút a pridajte aj zemiaky nakrájané na kocky. No a keď budú mäkké tie, mala by byť aj fazuľa a tým pádom je hotová celá polievka. Najlepšie je, že hrach aj červená šoošvica sa krásne rozvaria a polievku zahustia.

Aha, ešte dochucovanie. V priebehu varenia osolíme a pridáme bujón alebo časť vody nahradíme vývarom, ak máme. Pred odstavením z ohňa do polievky pretlačíme jeden strúčik cesnaku.
 

9. 1. 2017 0:15

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty