Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Dezerty

Rýchly a zdravý makovec

Rýchly a zdravý makovec

Tak, ako sa rozprávky začínajú frázičkou "kde bolo, tam bolo", ja by som mohla recepty začínať slovami "potrebovala som minúť" :P. Tak tentokrát som potrebovala minúť namletý mak, lebo, ako vieme, mletý rýchlo zhorkne. No a mala som chuť upiecť niečo valentínske, rýchle, ale aj zo zdravých surovín. Tak tu ho máte. Čokoládu na vrchu nerátam. Inak, všetky suroviny sa, jasné že, dajú nahradiť klasikou - bielou múkou, cukrom a tak podobne.

Postup prípravy

Obvykle nemám rada, keď je v názve receptu slovko zdravý, á, é, lebo nič nie je zdravé, ak sa toho zje veľa a zase väčšina jedál je úplne OK, keď len ochutnáte. No ale chcela som tým povedať, že som sa snažila všetky suroviny nahradiť ich zdravšou alternatívou. Ešte aj vajce bolo z voľného chovu a kypriaci prášok bez fosfátov! Mlieko dajte pokojne rastlinné, napríklad ryžové, a z množstva cukru sa dá tiež uberať, podľa vášho minima.

Koláčik je fakt výborný, vláčny a zaobišiel by sa aj bez čokolády, ale takto je krajší. Plus príbuzní si aspoň nemysleli, že ich chcem zase "otráviť" niečím zdravým. :D

To máme trochu dlhší úvod, môžem si ho dovoliť, lebo postup je veľmi stručný - všetky suroviny na cesto ručne zmiešame dokopy a vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Napríklad tortovej, alebo inej malej. Pečieme, kým špajľa nevyjde von čistá a ešte teplé môžeme potrieť lekvárom. Po vychladnutí zase môžeme poliať čokoládou, ktorú sme roztopili nad parou.

13. 2. 2017 11:14

Páči sa ti recept?

Odoberať novinky

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty