Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Nápoje

Domáce mandľové mlieko

Domáce mandľové mlieko
bez lepkubez mliekavegan

Už som tu viackrát písala, že proti kravskému mlieku nič nemám, aj keď u nás sa dáva len do varenia a kvapka do kávy. Rastlinné mlieka, teda nemlieka, skúšam skôr zo zvedavosti a pre zmenu. Napríklad také mandľové je super. A keď som dostala mech mandlí, bolo to znamenie, že je čas skúsiť si ho vyrobiť doma.

Postup prípravy

Nemám Miomat, Vitamilk, ani žiadny iný múdry prístroj na to určený. Len výkonný mixér a s ním som si aj vystačila. Mandle môžete použiť so šupkou aj bez nej. Ja som mala už olúpané. Najskôr ich treba namočiť do vody tak, aby boli poriadne ponorené, na 24 hodín, pričom asi v polovici vymeníme vodu za čistú. Takto namočené mandle skladujeme v uzavretej nádobe v chladničke.

Potom vodu zlejeme a mandle dobre prepláchneme. Proces namáčania je dôležitý kvôli tomu, aby sa mandle zbavili antinutrientov. Následne ich hodíme do mixéra, pridáme čistú vodu, na 1 šálku mandlí asi 2 až tri šálky, radšej menej a mlieko si ľahko doriedite. Môžeme pridať aj trochu javorového sirupu a kvapku vanilkového extratu alebo semienka zo struku, ale potom bude mliečko "bodkované". :) Všetko spolu dobre vymixujeme a precedíme cez gázu, ktorú ešte dobre rukami vyžmýkame. Takže nám ostane biela tekutina a mandľová drvina, ktorú určite nevyhadzujte. Dá sa použiť do pečenia, kaší, raw guľôčok či zdravej nutely.

Mlieko zase dajte do smoothies, kaší, palaciniek (ja sa už teším na tieto), ale ja som s ním narábala ako s normálnym, takže som ho mala aj v káve a pohoda jahoda. Netreba sa toho báť, je to jednoduchšie, ako sa zdá. Hlavne je dôležitíé mať dobré mandle. ;)

26. 2. 2017 22:19

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty