Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Raňajky

Teplá chia kaša

Teplá chia kaša

Máte radi chia puding, ale nebaví vás čakať hodiny, kým semienka v mlieku nabobtnajú? Keď si puding prípravíte ako teplú kašu, máte to za chvíľku. A rána sú ešte chladné, takže niečo teplé do žalúdka stále padne vhod. :)

Postup prípravy

Potrebujete mlieko, či už živočíšne alebo rastlinné. Ja som mala doma práve kokosovo-ryžové. Na jednu porciu treba asi dve deci. A viac som nevarila, to je už pre môjho chlapa príliš alternatívna forma raňajok. :D

Chia semienka síce sú veľmi zdravé, ale tiež znižujú krvný tlak. Odporúčaná denná dávka je 1 kopcovitá lyžica. Na jednu porciu hustej kaše by bolo treba dve a tak som si pomohla aj ovsenými vločkami. Ale viem, že ľudia v mojom okolí bežne jedia aj tri lyžice denne, takže raz za čas to neuškodí. Pokojne vločky vynechajte a pridajte semienka.

Mlieko zohrejeme v kastróliku, primiešame semienka a vločky, trošku osladíme ľubovoľným, najlepšie zdravým, sladidlom, privedieme do varu a za stáleho miešania varíme na miernom ohni do zhustnutia.

10. 3. 2017 9:22

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár




Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty